Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Татарстанськім аграріям посуха загрожує банкрутством

14 16:33:00.07.2009
Татарстанськім аграріям посуха загрожує банкрутствомУ Татарстані оголошена надзвичайна ситуація через загибель значної частини посівів внаслідок посухи. За прогнозами, у цьому році республіка недоотримає близько 3 млн. тонн зерна на суму близько 13 млрд. руб. Основна частина посівів не була застрахована, і багатьом господарствам загрожує банкрутство.

"Валовий збір зерна може опинитися на третину, а з південно-сходу Татарстану і деяким інвесторам - наполовину менше торішнього (6,2 млн. тонн)", - заявив 13 липня міністр сільського господарства і продовольства Татарстану Марат Ахметов на семінарі-нараді, присвяченій реалізації антикризових заходів в АПК регіону.

Як пояснив заступник голови Мінсільгосппроду республіки Ільдус Габдрахманов, у травні-червні ц.р. опади не перевищили 5 мм, при цьому трималася температура понад 25 ° С, що є "особливо небезпечним явищем для сільського господарства". За його словами, в критичному стані знаходяться посіви загальною площею понад 300 тис. га в 18 з 43 районів республіки. У зв'язку з цим в сільському господарстві Татарстану введена надзвичайна ситуація, повідомив І. Габдрахманов.

За даними Мінсільгосппроду Татарстану, в поточному році сільськогосподарськими культурами зайнято 2,85 млн. га, в тому числі близько 1,7 млн. га - зерновими.

За попередніми оцінками Міністерства, очікуваний недобір зерна складе близько 3 млн. тонн, таким чином, у відповідності зі середніми ринковими цінами 4,5 тис. руб / т зерна різної якості збиток його виробників може перевищити 13 млрд. руб. Очікується, що втрати врожаю в Татарстану будуть уточнені до 20 липня, коли Міністерство має отримати від господарств інформацію про заподіяної шкоди для її подання в Федеральное держустанов щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій в АПК.

Між тим, за словами М. Ахметова, президент Татарстану Мінтімер Шайміев вже направив звернення до Уряду РФ з проханням надати республіці підтримку, включаючи страховку та відстрочення кредитів. Також він повідомив, що республіка сподівається на збереження обсягу дотацій АПК з федерального бюджету на рівні минулого року. "Ми розраховуємо отримати з російського бюджету і по цьому році по максимуму - 8 млрд. руб. (У 2008 р. - 7,6 млрд. руб.)", - Зазначив міністр.

І. Габдрахманов вважає, що "засуха спричинить проблеми з поверненням позик". За його даними, тільки на посівні роботи сільгоспвиробники отримали короткострокові кредити на суму понад 7 млрд. руб. Всього ж в АПК у поточному році було притягнуто за 2009 р. близько 20 млрд. руб. Зокрема, в татарстанском філії Россельхозбанка, за даними його прес-служби, на 1 липня 2009 р. підприємствам АПК видано 12,4 млрд. руб. кредитів. Як пояснив начальник управління АПК, земельних відносин та потребринка Кабміну Татарстану Анатолій Краснов, мова йде про пролонгацію кредитів Россельхозбанка, Ощадбанку, "Ак Барс" банку.

"Якщо кредити не будуть пролонговано, це призведе деякі господарства до банкрутства, або до продажу своїх основних засобів, а також до скорочення поголів'я (із-за втрат фуражного зерна та інших кормів)", - заявив голова Асоціації фермерів і селянських подвір'їв Татарстану Каміяр Байтеміров . Він сказав, що керівник татарстанского відділення Россельхозбанка Раїса Хамзін "обіцяв піти назустріч аграріям", однак "остаточне рішення буде прийнято головним офісом банку". К. Байтеміров припускає, що період погашення відсотків по кредитах буде пролонговано на 1-3 роки. Він не виключив також, що будуть відстрочені платежі по тілу кредиту.

Керівник прес-служби філії Россельхозбанка в Татарстану Володимир Белосков сказав, що поки що "нічого не чув" про введення надзвичайної ситуації і ніхто з позичальників з проханням про пролонгацію кредитів не звертався. В Ощадбанку та банку "Ак Барс" від коментарів відмовилися. Голова правління Татфондбанка Каміль Юсупов сказав, що його банк буде приймати рішення про реструктуризацію заборгованості "індивідуально, в залежності від ситуації" з урахуванням того, що посуха "торкнулася далеко не всієї республіки, а тільки Закамья и юго-востока".

На страхові покриття основна маса сільгоспвиробників республіки розраховувати не може. Як повідомив заступник голови Мінсільгосппроду Татарстану з економіки та аграрним перетворенням Микола Якушкін, в цьому році підприємства АПК застраховані лише на 25%.
Джерело:   Коммерсантъ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове