Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Світовий зерновий форум покликаний забезпечити гармонію в АПК

29 14:43:00.05.2009
Світовий зерновий форум покликаний забезпечити гармонію в АПКСвітовий зерновий форум, присвячений актуальним питанням стану та перспектив світового виробництва зерна в контексті забезпечення продовольчої безпеки, пройде 6-7 червня в Санкт-Петербурзі. Ініціатива його проведення висунув Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв на зустрічі глав держав і урядів G8 на острові Хоккайдо в червні 2008 року.
Форум організований Урядом РФ, Міністерством сільського господарства РФ і Російським зерновим союзом за підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, інших організацій.
Для участі у форумі акредитувало близько 1,5 тис. чоловік, включаючи міністрів сільського господарства Бразилії, Німеччини, Ізраїлю, Саудівській Аравії, Туреччини та ряду інших країн, керівників міжнародних організацій, фінансових інститутів, національних і міжнародних об'єднань сільгоспвиробників, учасників ринку та експертів.
Свою участь підтвердили представники міжнародних організацій: Генеральний директор Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Жак Діуф, Президент Європейського банку реконструкції і розвитку Томас Світів, Управляючий директор Світового банку Грем Уіллера.
Великий інтерес до майбутнього заходу виявляють великі російські та міжнародні компанії, що працюють в агропромисловому комплексі. У роботі форуму візьмуть участь представники фінансово-кредитних установ - Росагролізінга, Россельхозбанка, Зовнішекономбанку, Ощадбанку Росії. Свою участь у Форумі також підтвердили представники найбільших транснаціональних корпорацій - "Сінджента захисту рослин AG" та "Glencore International AG", зернових організацій - Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (БАЗСТ), Американської пшеничної асоціації, Російського зернового союзу.
Форум стане першим заходом такого масштабу не лише в Росії, але й у світі. Його проведення набуває особливого значення в умовах світової фінансово-економічної кризи, коли зростають ризики розширення масштабів продовольчої кризи.
В ході дискусії на Всесвітньому зерновому форумі, початої в рамках зустрічі міністрів сільського господарства країн G8 в італійському місті Чізон-ді-Вальмаріно, будуть порушені питання забезпечення глобальної продовольчої безпеки. Серед ключових тем - причини і шляхи пом'якшення продовольчої кризи, довгострокове прогнозування цін на зерно і продовольство, національні та міжнародні програми підтримки аграрного виробництва.
Сучасні умови об'єктивно вимагають впровадження нових технологій - не тільки з метою нарощування обсягів виробництва зерна, але й поліпшення його якості. Саме тому Форум покликаний стати майданчиком для обговорення питання доступності інноваційних технологій для всіх країн, зацікавлених в розширенні зернового виробництва.
Однією з найважливіших тем обговорення на Форумі стане гармонізація програм з підтримки аграрного сектору в світі. Зараз, наприклад, в одних країнах стимулюється введення і освоєння нових площ під сільгоспкультурами, а в інших - лімітується виробництво, консервується землі.
Відсутність гармонізованих підходів до аграрної політики негативно впливає на ситуацію на світовому ринку зерна. Це зумовлює необхідність дискусії з цієї проблеми, а в перспективі - гармонізацію зусиль провідних аграрних держав на світовому зерновому ринку.
Важливою ініціативою, яка буде обговорюватися на Форумі, є створення своєрідного "зернового пулу" країн Причорномор'я, що входять до числа найбільших гравців на світовому ринку. В даний час назріла необхідність формування єдиної інфраструктурну платформи і вироблення консолідованого курсу країн Причорномор'я на глобальному зерновому ринку.
Світовий зерновий форум також покликаний розглянути шляхи вирішення проблеми спекуляцій на зерновому ринку.
Обмін думками в рамках Форуму між представниками урядів країн-виробників і країн-споживачів зерна, міжнародних інституцій, наукового співтовариства створює передумови для вироблення зважених і раціональних підходів до розв'язання як оперативних, так і довгострокових завдань розвитку виробництва зерна та забезпечення продовольчої безпеки.
Джерело:   idk.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове