Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Ситуація на ринку яблук у ЄС ускладнена залишковими запасами

12 14:34:00.08.2009
Ситуація на ринку яблук у ЄС ускладнена залишковими запасамиУ ході підведення підсумків збирання врожаю ранніх яблук у країнах ЄС багато виробники заявляють, що обсяги врожаю даної продукції в поточному сезоні будуть стабільно високими. Однак у зв'язку з цим фахівці даного сектора висловлюють стурбованість ситуацією на ринку яблук, так як на даний момент до сих пір не продані великі запаси яблук минулого сезону, що знаходяться на зберіганні.

Досить складна ситуація в сегменті таких сортів яблук, як Gala і Golden Delicious, тому що обсяги виробництва цих сортів залишаються високими, так само як і запаси вищевказаних сортів минулого року, а попит імпортерів на закупівлі даної продукції дуже низький.

Згідно зі статистичними даними ЄС, станом на початок червня ц.р. запаси яблук у країнах ЄС значно перевищують аналогічні показники на початок червня 2008 р.

Так, в Італії, за станом на 1 червня 2009 р. залишкові запаси яблук перевищили 225 тис. тонн, що на 82% перевищує аналогічний показник минулого року. У Польщі запаси яблук врожаю минулого року на 150% перевищують аналогічні обсяги минулого року і склали 25 тис. тонн. Аналогічною залишається ситуація в сегменті яблук також у Німеччині та Австрії - обсяги залишкових запасів яблук в цих країнах перевищили аналогічний показник 2008 р. на 87% і 94% відповідно.

Відзначимо, що найменші залишкові запаси яблук мають такі країни Європи, як Франція, Бельгія та Швейцарія.

Також фахівці повідомляють про надзвичайно низькі ціни на яблука для подальшої переробки. За минулі 2 роки переробні підприємства знизили закупівельні ціни на яблука з 0,2 до 0,03-0,04 євро / кг.
Джерело:   webagro.net
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове