Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Ситуація для зернових в Чорноморському регіоні поліпшується

26 13:09:00.05.2009
 
Ситуація для зернових в Чорноморському регіоні поліпшуєтьсяУ II декаді травня ситуація для зернових в Чорноморському регіоні стала поліпшуватися, відзначає AGROSPEAKER. Але пройшли дощі в Україні, Південному та Центральному округах Росії були нижче декадної норми. До того ж за строками вони запізились і для ранніх ярових культур і озимих, а тому не зможуть компенсувати понесені втрати. На думку багатьох агрономів, дефіцит вологи в квітні в поєднанні з холодною погодою не дозволив озимим своєчасно розвинути вторинну кореневу систему, як наслідок очікування з урожаю значно знижені. Посіви ярого ячменю також потрапили під посуху.
Після опадів в першій декаді травня вегетаційний індекс у Росії та Україні став поліпшуватися, але залишається помітно гірше середніх показників за останні 10 років. Якщо порівнювати поточну фазу вегетації рослин до минулого року, коли був отриманий рекордний урожай, то спостерігається яскраво виражене відставання в їх розвитку. Позначилися як нестача вологи, так і холодний квітень. Поганий вегетаційний індекс припадає на фазу колошенія та кущіння ранніх ярових культур, що є сильним сигналом до зниження їх врожайності.
Тепер потрібно уважно стежити за регіональними графіками вегетаційний індексів по Україні і Росії. Швидше за все вони покажуть піки нижче торішнього рівня, які будуть досягнуті раніше за часом, що стане підтвердженням гіршого розвитку рослин та зниження врожайності.

Незважаючи на дощі в травні, діаграми сезонних опадів з 1 квітня 2009 р. показують, що багато-хто Південного, Центрального та Приволжського федеральних округів Росії отримали вологи тільки 50-75% від норми. Благополучно ситуація спостерігається лише на Уралі, в Сибіру та Казахстані - хороший вегетаційний індекс та весняні опади вище норми. В Україні дощі пройшли в першій декаді травня в Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях. У цьому регіоні сезонні опади з 1 квітня перевищують норму, на решті території, особливо в Центральній Україні вологи отримано менше 50% від весняної норми.

В Євросоюзі декадно опади пройшли на території Франції та Німеччини. Тут запаси вологи в грунті високі. Але визначилися і дефіцитні по волозі зони. З 1 березня отримано всього 50-75% від норми опадів на заході Іспанії, в Угорщині, Румунії. Котирування на зернові в Будапешті показують рекордне зростання цін.
У II декаді травня відзначається значне поліпшення вегетаційного індексу на сході США. Декадно опади тут пройшли по всій території і підтримують вологість грунту на високому рівні. Озима пшениця увійшла у фазу воскової стиглості.
У Китаї дощі місцями перевищували норму і накрили всю південно-східну частину. Загальний відсоток вологості грунту високий. Озимі також у воскової стиглості.
Таким чином, при огляді погодних умов за другу декаду травня різко виділяється, як по вегетаційного індексу, так і по нормі весняних опадів, проблемний регіон для виробництва ранніх зернових, довжиною від Угорщини та Румунії до Уралу. Зниження врожайності в цьому регіоні вже було відображено в травневому звіті МСХ США - Росія -14 млн т, Україна - 13,5 млн т, Євросоюз -22 млн т зернових. Ринок рятують залишки минулого врожаю, які збільшують початкові запаси зерна на 80 млн т.
Джерело:   idk.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове