Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

«Русагротранс» пустить по рейках експортне зерно

26 13:27:00.06.2009
«Русагротранс» пустить по рейках експортне зерноЗАТ «Русагротранс», оператор залізничних перевезень, запускає пілотний проект по вводу регулярних потягів для доставки експортного зерна від елеваторів до портів. Його партнером вже став трейдер «Українське зерно», що активно займається агробізнесом у Воронезькій області. За прогнозами «Русагротранса», в 2009 році за допомогою маршрутних поїздів з РФ буде вивезено близько 1 млн т. Учасники ринку побоюються, що компанія монополізують інфраструктуру з перевезення зерна.

Про перехід на нову систему залізничних перевезень експортних партій зерна повідомила прес-служба «Русагротранса». Пілотним проектом став запуск регулярних поїздів при роботі з елеваторами «Русского зерна». Угода двох компаній була підписана в середині червня. За його умовами «Русское зерно» надасть «Русагротрансу» свої елеватори для перевалки зерна, а той - вагони і маршрути. Документ передбачає формування регулярних залізничних маршрутів на станціях Тихорецьк, Тімашевская (Краснодарський край), Латная (Вінницька область) і відправлення зерна з них в порти Новоросійськ і Туапсе. В даний час ведуться переговори і з рядом інших компаній, які мають елеваторів.

Передбачається, що нова система дозволить скоротити число пунктів відвантаження, збільшити перевезення і знизити їх вартість для відправників на 10-15%. «За рахунок впровадження маршрутних поїздів сукупна економія зернової галузі від зниження витрат складе близько $ 30 млн на рік», - розповів заступник гендиректора «Русагротранса» Олег Рогачев. Він пояснив, що сума розрахована для прогнозів на сезон 2011-2012 років за умови 50%-ної маршрутизації залізничних відправок зерна на експорт. За прогнозами «Русагротранса», в 2009 році за допомогою маршрутних поїздів з Росії буде експортовано близько 1 млн т зерна, а в трирічної перспективі - 6 млн т.

  У парку ЗАТ «Русагротранс» 22 тис. вагонів, у тому числі 8 тис. власних та 14 тис. орендованих у ВАТ «Російські залізниці» (РЖД). Його засновники - ВАТ «Перша вантажна компанія» (51%) і ТОВ «Русская транспортная компания» (49%).

l ТОВ «Русское зерно» створено в 2002 році для торгівлі зерном. Є керуючою компанією ВАТ «Русгрейн Холдинг» (основний власник - екс-президент РТС Іван Тиришкін). У складі ВАТ три хлібокомбінату, Латненскій і Туліновскій елеватори у Воронезькій області, 11 сільгосппідприємств, у тому числі дев'ять Воронезький, і більше 87 тис. га сільгоспугідь - в основному в чорноземи. Виручка в 2007 році - $ 94 млн.

Між тим гендиректор дослідницького агентства InfraNews Олексій Безбородов вважає, що «Русагротрансу» буде складно конкурувати з автомобільними операторами при доставці зерна на відстань до 1 тис. км. Він сумнівається, що запровадження маршрутних поїздів дозволить прискорити перевалку вантажів у портах: «Все впирається в потужності терміналів Новоросійська і Туапсе». Однак у «Русагротрансе» оскаржують думку аналітика, стверджуючи, що залізниця при перевозках зерна більш конкурентноздатна вже починаючи з відстані 450-500 км. «Обсяг експортної поставки, як правило, дорівнює суднової партії і може становити 20 тис. т і більше. Для одноразової перевезення такої кількості зерна на відстань до 500 км потрібно величезна кількість автомобільного транспорту », - зауважив Олег Рогачев.

Гендиректор Valars Group Кирило Подільський вважає, що проект «Русагротранса» являє собою спробу монополізувати транспортну інфраструктуру. «Спочатку вони візьмуть під контроль лінійні елеватори, а потім - морські, а потім змусить фрахтовать трейдерів суду через них», - припустив він. На початку червня Федеральна антимонопольна служба вже визнала РЖД і ЗАТ «Русагротранс» монополістом, відзначивши, що компанії мають частку на ринку перевезення зернових вантажів більше 50%.
Джерело:   Зерно Он-Лайн
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове