Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Російські журналісти знайшли в білоруському сирі пальмове масло

26 11:07:00.03.2013

Перевірити в лабораторії кілька видів сирів від різних виробників вирішили автори передачі «Навколишнє середовище» на російському Першому каналі. І в одному з них - з наклейкою Березинського сироробного заводу - експерти виявили аж 50% пальмової олії. При цьому за ГОСТом продукт не може називатися сиром, якщо в ньому міститься пальмова олія: тоді це вже сирний продукт або спред, пише kp.by.

Щоб розібратися в ситуації, журналісти подзвонили на підприємство. І, почувши щире здивування начальника сирного цеху, зрозуміли: сир на магазинній полиці був фальсифікатом. - Ми повернулися в магазин і попросили показати всю головку сиру, який ми купували. Але нас прийнялися переконувати: мовляв, той шматочок у них залишався всього один від іншої партії, а наклейка Березинського комбінату на ньому виявилася помилково. Мабуть, насправді там і справді був інший сир, але чийого виробництва, ми вже не стали з'ясовувати, - розповіла «Комсомолці» Лариса Магар, автор того самого випуску программи.

На самому сироварному заводі досі обурені цією історією . - Бути такого не може! На нашому підприємстві ніякого пальмового масла і в помині немає. Воно використовується тільки в сирних продуктах, а ми їх не виробляємо взагалі. Нам і так сировини вистачає: ми за добу отримуємо 180 тонн молока, - говорить Тетяна Долівайло, головний технолог Березинського сироробного заводу. - Якби в передачі показали головку цього сиру з упаковкою та етикеткою, я ; б одразу впізнала, наш він чи не наш. Але там був всього один невеликий шматочок у плівці, на якому можна написати що завгодно. Так що нехай це все залишається на совісті продавця.

- Виходить, у Росії під виглядом білоруського продають підробки? - Так, я чула про такі випадки. Підробляють популярні найменування, які користуються попитом серед покупців.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове