Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Російська пшениця поправляє прогнози американців

16 16:02:00.06.2009
Російська пшениця поправляє прогнози американцівМіністерство сільського господарства США (USDA) підвищило прогноз урожаю пшениці в Росії. Як вважають експерти міністерства, замість 58 млн тонн у поточному сезоні зерна буде на 1 млн тонн більше, тобто 59 млн тонн, що все-таки менше торішніх показників по збору цієї культури, коли в РФ було зібрано 63,7 млн тонн озимої і ярої пшениці. Відповідно, аналітики підвищили прогноз російського експорту до 18 млн тонн проти 17,5 млн тонн, які прогнозували місяць тому, повідомляє BFM.ru.

Оцінка збору фуражного зерна підвищено незначно - з 32,4 до 32,9 млн тонн. (За оцінками USDA, в 2008 році Росія зібрала 40,7 млн тонн фуражного зерна.) Фактично ці цифри збігаються з офіційним російським прогнозом: Мінсільгосп РФ вважає, що валовий збір зерна в Росії в цьому сезоні складе 90 млн тонн, експорт - 20 млн тонн.

Оновлений прогноз Мінсільгоспу США російські експерти оцінили як досить точний. «Прогноз укладається в вилку нашого власного прогнозу, який в даний час становить 57-60 мільйонів тонн, і, ймовірно, ми цю вилку будемо потроху підвищувати», - заявив BFM.ru виконавчий директор аналітичного центру «Совекон» Андрій Сизов.

З ним погоджується генеральний директор Інституту кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР) Дмитро Рилько, який також додав, що американські прогнози завжди достатньо точними. «Експерти USDA використовують супутникову систему, яка, як показує досвід, діє похибка в межах 3% у порівнянні з об'їзд полів, як це практикується в РФ», - пояснив він.

Власний прогноз ІКАР планує дати після оцінки стану полів. Однак Дмитро Рилько уточнив, що за останні два-три тижні ситуація в Росії істотно змінилася в сприятливу сторону завдяки тому, що в ключових для зернового ринку регіонах пройшли дощі.

Таким чином, вже другий рік підряд Росія готується зібрати дуже великий врожай, поступається лише урожаям 1992-1993 гг. І це, як не дивно, може призвести до загостренням проблем, які дали про себе знати ще в минулому сезоні. Мова йде насамперед про брак елеваторні потужностей, а також про форми підтримки зернового ринку державою - в її відсутність падіння цін з-за великого врожаю неминуче, що в черговий раз збільшить проблеми вітчизняних сільгоспвиробників.

Між тим світовий ринок в очікуванні великих врожаїв вже почав рух вниз. На початку минулого тижня вартість зерна впала більш ніж на 12%, опустившись до рівня 5,98 дол за бушель (219,85 дол за тонну). Таке падіння в ціні аналітики пояснюють саме продажем ф'ючерсів спекулянтами на тлі зростаючих прогнозів по збору врожаю. Тенденцію не зупиняє ні зміцнення долара, ні новини з Аргентини, де, як уже писав BFM.ru, через посуху посіви пшениці в цьому році можуть знизитися до 3,2 млн га проти 3,7 млн у 2008/09 роках.

Виконавчий директор «Совекона» Андрій Сизов на закінчення пояснив, що на російському ринку прогноз USDA ніяк не позначиться, тому що це не та динаміка, на яку реагує ринок. «Ціноутворення на російському ринку орієнтоване на експорт, а експортні ціни, в свою чергу, залежать від орієнтир номер один для світового ринку - США. Тому, що вийшов прогноз досить нейтральний », - резюмував експерт.
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове