Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Росіянам яйця не по кишені

26 11:08:00.03.2013

Недостатній споживчий попит і використання замінників підприємствами переробної промисловості не дозволили російським птахівникам в 2012 році виконати план по виробництву яйця, закладений у програмі розвитку галузі на 2010-2012 роки. Виробники, зокрема, нарікають, на те що розраховували продати більше яйця підприємствам, що спеціалізуються на випуску майонезів і кондитерських виробів, але ті, в більшості своїй, воліють використовувати яєчний порошок. Зате за іншими показниками план був успішно перевиконано.

За підсумками минулого року м'яса птиці вироблено 3580000 тонн при очікуваних 3,3 млн тонн, частка імпортної продукції на ринку знизилася до 10%, пише РБКdaily. Три роки тому Мінсільгоспом була затверджена Програма розвитку птахівництва в Росії на 2010-2012 роки, яка передбачала збільшення виробництва м'яса птиці за підсумками 2012 року до 3,3 млн т, яйця - до 43 млрд штук. Також планувалося скоротити частку імпорту м'яса птиці на вітчизняному ринку з 27% у 2009 році до 15% у 2012-му. Росптахосоюзу підбив підсумки виконання цієї програми, і виявилося, що за минулий рік м'яса вироблено 3587000 т, яйця - 42 млрд штук, а частка імпорту на ринку скоротилася до 10%.

При цьому згідно Доктрині продовольчої програми частка вітчизняної продукції на ринку м'яса і м'ясопродуктів до 2020 року повинна скласти не менше 85%. Недовиконання плану по виробництву яйця пояснюється невисоким попитом з боку споживачів, говорить гендиректор Росптахосоюзу Галина Бобильова: «Якщо буде потрібно, птахівники готові збільшити виробництво яйця на 2 млрд штук». На сьогоднішній день душове споживання яйця в Росії одна з найвищих у світі - близько 273 штук на рік. Середньодушове споживання м'яса птиці досягло 25 кг при рекомендованій нормі 30 кг. За словами представників галузі, вони могли б наростити випуск яйця при збільшенні попиту з боку комбінатів, що спеціалізуються на випуску майонезу і кондитерських виробів, в яких використовуються яйця. Однак більшість жирових комбінатів воліє використовувати замінники, посилаючись на дорожнечу обладнання для переробки натурального яйця. Фінансування програми також виявилося вище закладеного в прогнозі: в галузь було залучено 250 млрд руб.

Хоча раніше інвестиції очікувалися в обсязі 170 млрд руб. Ударно потрудившись в останні роки, птахівники готуються до нових рекордів. На початку березня цього року Мінсільгосп затвердив «Програму розвитку птахівництва на 2013-2015 роки». У найближчі три роки вітчизняні птахівники збираються збільшити виробництво м'яса до 4 млн т. План по виробництву яйця збережений на колишньому рівні - 43 млрд штук. Для досягнення цих показників птахівники збільшать споживання комбікормів з 21 млн т в цьому році до 24 млн т в 2015-му. В цілому для реалізації нової програми в галузь необхідно інвестувати щонайменше 260 млрд руб.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове