Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Росія скоротила імпорт цукру-сирцю

20 13:05:00.07.2009
Росія скоротила імпорт цукру-сирцюРосія різко скоротила закупівлі цукру-сирцю за кордоном. Поки ми проїдає старі запаси, тому дефіциту немає, і ціни не ростуть. Однак на початку наступного року споживачам доведеться заплатити за квітневі морози. Вони побили приблизно третину посівів цукрового буряка в Південному федеральному окрузі. І урожай буде істотно менше, ніж у минулому році, пише «Російська газета».

«У цьому сезоні ми зробимо у кращому випадку 2,9 млн тонн бурякового цукру проти торішніх 3,5 млн тонн», - стверджує провідний експерт Інституту кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР) Є. Іванов. Експерт вважає, що до наступної весни цукру дешевше 25 руб. / кг (а, швидше за все, 27 руб. / кг) на оптовому ринку не буде. Зараз цукор в опті коштує приблизно 22 руб. / кг, і навіть традиційний осінній обвал цін, пов'язаний з надходженням свіжого російського бурякового цукру, в поточному році, на думку Е. Іванова, буде менш глибоким.

В 2009 рік Росія увійшла з рекордними за останні двадцять років запасами цукру - 2,96 млн тонн у порівнянні з 2,70 млн тонн на кінець 2007 року. Їх укупі з цукром нового врожаю вистачить на три квартали вперед. Це і стало однією з причин відмови від імпорту. Якщо в минулі роки в липні в Росію ввозили до 300 - 520 тис. тонн тростинного «напівфабрикату», імпорт поточного місяця, за даними ІКАР, трохи перевищить 200 тис. тонн. В цілому ж за січень-серпень порівняно з тим же періодом минулого року очікується скорочення поставок сирцю на 660 тисяч тонн.

Друга причина скорочення імпорту - це, за версією експерта, висока собівартість сирцового цукру в зв'язку зі зростаючими світовими цінами (в перерахунку - 25 руб. / кг). Крім того, у нас в країні скоротилося промислове споживання цукру (солодкого купувати стали менше).

Між іншим, цукор на роздрібному ринку є абсолютним лідером зростання цін з початку нинішнього року. Ціна на рафінад виріс на 28,3%. Більше, ніж, наприклад, на чай, якого в Росії не виробляють зовсім.

Експерти старанно обходять увагою той факт, що на зиму Уряд вводили підвищені сезонні мита на сирець з тим, щоб захистити вітчизняних виробників. Однак від морозу заходи митно-тарифного регулювання не рятують.
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове