Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Росія. Несолодкий рік

19 00:00:00.05.2009
Росія. Несолодкий рікВиробництво бурякового цукру в Росії може скоротитися в поточному році на 8-15% у порівнянні з 2008 роком і скласти 3-3,2 млн т, прогнозують галузеві експерти. Навесні 2009 року склалися несприятливі погодні умови, в зв'язку з чим сівбу буряків запізнюється. До того ж господарства і самі скорочують посівні площі з-за труднощів із залученням фінансування.

У 2008 році в Росії цукровим буряком було засіяно 820 тис. га площ, що на 23% менше показника попереднього року. Тим не менш висока врожайність буряків та її цукристість дозволили сільгоспвиробникам виробити рекордний обсяг бурякового цукру - 3,5 млн т.

Ще восени минулого року галузеві експерти попереджали, що почався економічна криза може вплинути на посівну 2009 року. І прогнози поступово виправдовуються. За даними Союзу цукровиробників (Союзроссахар), на 12 травня 2009 року вітчизняні господарства засіяли цукровим буряком 709,2 тис. га, тоді як у минулому році на цю дату - 768,3 тис. га. Основна причина відставання сівби - несприятливі погодні умови: низькі температури в березні - на початку квітня поточного року, хвиля заморозків в кінці квітня і обмежена кількість опадів.

Як розповідають учасники ринку, в результаті заморозків в основному постраждали південні регіони країни. За словами експерта Інституту кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР) Євгенія Іванова, в Краснодарському краї з засіяних під буряк 135 тис. га в результаті заморозків постраждала 51 тис. га площ. Господарства знову засіяли буряком тільки 41 тис. га. "Пізній сівбу і пересіванню скоротять вегетаційний період і суттєво знизять потенційно можливу врожайність", - говорить експерт. Учасники ринку додають, що повторний посів проводився насінням не найкращої якості, що позначиться на подальшій врожайності та зміст цукру в буряку. А деякі господарства і зовсім пересівали площі насінням кукурудзи та соняшнику.

У результаті несприятливих погодних умов виробництво цукру з цукрового буряку в сезоні 2009/10 буде на рівні 3,1-3,2 млн т, тоді як у минулому сезоні виробництво склало 3,5 млн т, відзначає Союзроссахар. За оцінкою Інституту кон'юнктури аграрного ринку, виробництво бурякового цукру складе 3-3,1 млн т.

У той же час гендиректор цукрової компанії "разгуляй" Олександр Солдатов вважає, що скорочення посівної площі не вплине на обсяг виробництва бурякового цукру. При пізньому сівбі врожайність і цукристість цукрових буряків стають вище, пояснює він. І перш господарства намагалися пізніше прибирати буряк, щоб вона дозріла, говорять учасники ринку. Разом з тим при пізньому збиранні не вдається зібрати всю буряк, оскільки псується погода, і частина врожаю залишається на полі. В останні роки господарства намагалися починати збирання раніше, жертвуючи виходом цукру на перших порах збору, але при цьому цілком збирали урожай, говорять експерти.

Учасники ринку відзначають, що певний вплив на виробництво цукру має і недолік фінансування. В результаті врожайною минулого року багато господарства залишилися з запасами зерна і кукурудзи з-за проблем з реалізацією навіть за демпінговими цінами. На сьогоднішній день це накладає відбиток на можливості фінансування нинішньої посівної, говорять учасники ринку. У самому скрутному становищі опинилися окремі дрібні і середні господарства. Тим же, хто працює з великими агрохолдингів, простіше зберегти виробництво, кажуть експерти. К примеру, "разгуляй" реалізував велику програму по авансірованію постачальників буряків у період посівної.
Джерело:   РБК-Україна
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове