Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Росія не відкликала заявку на вступ до СОТ

18 11:40:00.06.2009
Росія не відкликала заявку на вступ до СОТРосія, Казахстан і Білорусь ще не повідомили Всесвітню торгову організацію про плани відкликати індивідуальні запити на вступ і домагатися прийому в якості митного союзу, повідомили представники СОТ і дипломати в середу.

План, про який несподівано оголосив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін на минулому тижні, як і раніше, залишається неясним, кажуть вони. СОТ до сих пір не отримала офіційного повідомлення про вступ у складі митного союзу, сказав Рейтер представник СОТ. «Це дуже складне юридичне питання, - сказав представник. - Членам організації дійсно доведеться вивчити цю проблему дуже чітко і докладно ». Представники всіх трьох держав на цьому тижні прибули в Женеву для того, щоб ознайомити членів СОТ з планом. Однак, зіткнувшись з юридичними та практичними складностями, що він потягне за собою, вони, очевидно, шукають можливі альтернативні рішення і не відмовляються від індивідуальних запитів на вступ. «Зараз вони не мають наміру відкликати запити», - сказав один західний дипломат після розмови з російським та казахські представниками.

Представники трьох країн-кандидатів зустрінуться з усіма членами СОТ пізніше в середу, після зустрічей з ключовими партнерами - Євросоюзом та США. Росія і Казахстан сказали, що застосували новий підхід з-за відсутності прогресу під час окремих переговорів, які у випадку Росії тривають вже 16 років. Але поки що незрозуміло, як буде відбуватися єдиний вступ до СОТ трьох країн в складі митного союзу, оскільки подібних прецедентів не було. Новий підхід до цього питання стане причиною чергової затримки вступу країн до СОТ, якому і без того вже зашкодило посилення протекціонізму в торговельній політиці Росії, сказав дипломат. Російські чиновники раніше визнавали, що у складі об'єднання не розраховують на вступ раніше 2011 року. Країни мають можливість продовжувати переговори з СОТ індивідуально, в той же час створюючи митний союз, а потім вступити в організацію одночасно, додав дипломат.
Джерело:   Reuters
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове