Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Росія може втричі збільшити виробництво зерна на експорт

03 14:35:00.06.2009
Росія може втричі збільшити виробництво зерна на експортРосія може збільшити виробництво фуражного і продовольчого зерна для світового ринку приблизно на 40-45 мільйонів тонн, повідомив РІА Новини губернатор Воронезької області, екс-міністр сільського господарства РФ Олексій Гордєєв.

Згідно з офіційним прогнозом Мінсільгоспу РФ, Росія в 2008-2009 сільськогосподарському році (з 1 липня 2008 року по 30 червня 2009 року) експортує 18-19 мільйонів тонн зерна, тим самим побивши рекорд, поставлений у 2002-2003 сельхоз році, коли Росія поставила на експорт 15,8 мільйони тонн зерна. У минулому сільськогосподарському році Росія експортувала 13,6 мільйона тонн зерна.

«Останні роки Росія стійко входить до числа найбільших експортерів зерна, і, перш за все, продовольчої пшениці. Причому наш потенціал не вичерпаний. Ми могли б збільшити виробництво і фуражного і продовольчого зерна для світового ринку приблизно на 40-45 мільйонів тонн, використовуючи власні ресурси та застосовуючи нові агротехнології », - сказав Гордєєв, відповідаючи на питання, що стосуються зернового Всесвітнього форуму, який пройде 6-7 червня в Санкт-Петербурзі.

За його словами, однією з основних проблем російського зернового виробництва сьогодні є низький рівень механізації, а також недостатнє використання нових технологій.

«Крім того, у нас до теперішнього часу не сформувався стійкий зерновий ринок, тому необхідно переймати досвід таких країн, як США, Канада та Австралія. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено: створюється Російська зернова компанія, яка повинна стати основним експортером зерна і гідним партнером та конкурентом найбільших транснаціональних корпорацій », - пояснив Гордєєв.

Він сказав, що зараз ключова задача для Росії - почати позиціонувати себе як світового виробника високоякісного продовольчого зерна на світовому ринку.

«Для цього у нас сприятливі природно-кліматичні умови. Тому необхідно використовувати весь комплекс технологій та працювати над підвищенням якості зерна. Ми повинні виходити з того, що Росія є саме зернової державою », - зазначив співрозмовник агентства.

Він підкреслив, що майбутній Світовий зерновий форум - безумовно, масштабне подія.

«Форум цікавий не тільки з економічної точки зору, але і з політичної, з огляду на вирішення таких глобальних завдань, як продовольча безпека, боротьба з голодом або подолання кризи. Нагадаю, що цей форум проводиться у відповідності з рішенням країн «великої вісімки», прийнятим за пропозицією президента РФ Дмитра Медведєва », - сказав Гордєєв.

За його словами, зерно є ключовим продуктом в контексті продовольчої безпеки будь-якої країни, оскільки, по-перше, збільшення його виробництва означає зміцнення продовольчої бази, а по-друге, від зернових запасів багато в чому залежать обсяги виробництва м'яса та молока.

Він сказав, що в перспективі зерно, безумовно, стане стратегічним товаром, який з роками буде купувати все більшу вагу, і за своєю цінності підніметься на більш високу позицію, ніж вуглеводні - головні на сьогоднішній момент глобальні ресурси.

Крім того, зерно може бути використано й у виробництві різних видів біопалива, перш за все - як біокомпонент для підвищення екологічного якості використовуваного пального, і це теж необхідно враховувати.

Гордєєв повідомив, що сьогодні світове співтовариство впритул підійшло до необхідності регулювання світового зернового ринку. «Росія неодноразово пропонувала створити міжнародну організацію, що об'єднує найбільших виробників та імпортерів зерна. Мета такої організації - сприяти стабілізації процесу виробництва зерна в світі, формувати справедливі ціни на цей продукт і підтримувати необхідні запаси зерна як для світової спільноти в цілому, так і для конкретної країни », - пояснив співрозмовник агентства.
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове