Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Росія може стати другим у світі експортером хліба

13 00:00:00.05.2009
Росія може стати другим у світі експортером хлібаНезважаючи на погодні катаклізми, Росію знову чекає великий урожай зерна - близько 100 мільйонів тонн. У всякому разі так вважає президент Російського зернового союзу Аркадій Злочевський.

Учора він повідомив журналістам, що в наступному сезоні, що починається 1 липня, обсяг експорту зерна буде не менше, а можливо, і більше, ніж в цьому. До теперішнього моменту його вивезено небувалу кількість - понад 17 мільйонів тонн. Попередній рекорд - 15,8 мільйона тонн - був встановлений в 2002-2003 роках. Причому зараз до закінчення поточного зернового року експорт, на думку Аркадія Злочевський, буде активним. І в результаті за кордон вивезуть 20-21 мільйон тонн зерна.

За словами президента РЗС, наша країна зараз є четвертим у світі продавцем зерна після США, ЄС і Канади. А в найближчі роки повинна стати другим. Російське зерно споживають у 50 країнах світу. До нашим традиційним ринкам (арабський світ, Північна Африка) у цьому році додалися такі перспективні партнери, як Японія та Бразилія. У Злочевський немає сумнівів в тому, що в наступному сезоні наше зерно знайде покупця і в світі. Воно цілком конкурентоспроможною. Експортером зерна Росія стала в 2001 році, і тепер наш бізнес торгує там, де раніше панували американці та європейці.

Однак врожаї, набагато перевищують внутрішні потреби, несуть в собі і певний ризик, підкреслив Аркадій Злочевський. Ціни на світовому ринку колихатись, як гойдалку. При високих врожаях на планеті збільшується кількість голодуючих, а при низьких - виробники втрачають стимули до вирощування пшениці та інших культур.

Виробити загальносвітові підходи до стабілізації цін на зерновому ринку покликаний Світовий зерновий форум, який відбудеться 6-7 червня в Санкт-Петербурзі. З ініціативою його проведення виступив президент Дмитро Медведєв на зустрічі глав держав "великої вісімки" минулого літа в Тояко, Японія.

Тоді світ зіткнувся з продовольчою кризою. Тепер до нього додався і фінансово-економічний. Аркадій Злочевський, характеризуючи ситуацію, назвав ще й екологічний криза. З таким букетом проблем не в змозі впоратися жодна національна економіка. Так що мета форуму - виробити спільні підходи до гармонізації світового зернового ринку. Президент РЗС припустив, що одним з механізмів впливу на нього може стати спільне управління світовими запасами зерна.

При цьому Аркадій Злочевський визнав, що у нас повно НЕ планетарних, а суто внутрішніх інфраструктурних проблем. Зокрема, це брак елеваторів. Зараз їх ємності частково зайняті зерном старого врожаю, і це створює певні труднощі зі зберіганням нового. Ці проблеми треба вирішувати нещодавно створеної зернової корпорації. Аркадій Злочевський розповів, що вона буде працювати на принципах державно-приватного партнерства. Зараз колишнє агентство з регулювання продовольчого ринку отримує державні елеваторні активи. Потім буде оголошена відкрита оферта на входження в статутний капітал зернової корпорації. Причому держава залишить за собою лише блокуючий пакет акцій, решта буде належати бізнесу. Така консолідація дасть можливість активно будувати елеватори. Це дороге задоволення, яке окрема компанія не може собі дозволити. Ціна будівництва обходиться мінімум 100 доларів на тонну. А дефіцит елеваторів сягає десятків мільйонів тонн.

Аркадій Злочевський нагадав, що в 2003 році портова інфраструктура Росії дозволяла перевозити на експорт лише 5 мільйонів тонн зерна. А в цьому році - вже 20 мільйонів тонн. Причому необхідна інфраструктура була створена на гроші бізнесу. Держава протягом трьох років субсидувала процентну ставку за кредитами на її створення.

Між тим

Аркадій Злочевський заявив журналістам, що йому відомо про наявність у Росії, зокрема на Кубані і на Алтаї, посівів генно-модифікованих культур. А це заборонено законодавством Російської Федерації, пояснив він.
Джерело:   Зерно Он-Лайн
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове