Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Росія і Україна вирішили створити "пшеничну ОПЕК"

29 14:27:00.05.2009
Росія і Україна вирішили створити "пшеничну ОПЕК"Росія і Україна почали обговорювати можливість створення "пшеничної ОПЕК", не чекаючи Всесвітнього зернового форуму. Експерти з Росії та України не сумніваються в доцільності створення пулу причорноморських держав - експортерів зерна. Днями в ході відеоконференції Москва-Київ вони заявили, що наші країни повинні не "рубіться на ринку" в конкурентній боротьбі, а домовлятися і вибудовувати спільну експортну стратегію, пише "Російська газета".
Президент Російського зернового союзу Аркадій Злочевський допустив, що логістичних було б вигідно, щоб Україна з урахуванням її розвиненою інфраструктурою портовой вивезла більше зерна на експорт, Росія, у свою чергу, постачала б зерно Україні, а Казахстан - Росії. З української сторони Володимир Іванішін, генеральний директор Аграрного фонду, заявив, що провідні зернові країни Причорномор'я повинні "формувати ринок" і що "наші спільні дії дадуть результат".
Питання про створення Причорноморського пула в його порядку - зовсім не з останніх. Три наші країни можуть протягом десяти - п'ятнадцяти років взяти під контроль 25% світового експорту зерна, вважає заступник міністра сільського господарства Олександр Петрик. Щоправда, для цього Росії, наприклад, необхідно довести щорічний валовий збір до 135-140 млн тонн. А в поточному році, за прогнозом аналітика зернового ринку Володимира Петриченко, урожай буде близько 98 млн тонн.
Однак і стимули для розвитку виробництва є. Зараз американська пшениця в Мексиканській затоці продається по 218 доларів за тонну, а наша в Новоросійському порту коштує 195 доларів. Це дозволяє країнам Причорномор'я успішно конкурувати на світовому ринку. Зокрема, за останні роки українська та російська пшениця сильно потіснила американську в Єгипті. Цікаво, що в поточному сезоні в цій країні виникали інциденти спочатку з українським, а нещодавно і з російським зерном.
Російську пшеницю підозрювали у всіх гріхах, але всі претензії виявилися марними.
Українські учасники відеоконференції пояснюють ці спроби оклеветан наше зерно загостренням конкурентної боротьби. Об'єднання країн Причорномор'я в зерновий пул допоможе нашим країнам ефективніше вирішувати навіть такі проблеми.
Експерти відмовилися відповідати на запитання, чи можна диктувати ціни на світовому ринку, контролюючи його чверть. При цьому жарт одного з них, що "25% - це блокуючий пакет", на самом деле не так вже далека від істини. Якщо на Всесвітньому зерновому форумі, який відбудеться 6-7 червня в Санкт-Петербурзі, доцільність створення пула буде підтверджена, на світовому ринку з'явиться новий - дуже сильний і перспективний - продавець. Цікаво, що СРСР, в яку входили всі три наші країни, був найбільшим покупцем зерна на планеті.
Джерело:   idk.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове