Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Рішення відкласти зернові інтервенції зіграє на руку експортерам

09 15:51:00.09.2009
Рішення відкласти зернові інтервенції зіграє на руку експортерамЕкспортні перевезення зерна, які в серпні впали на чверть до минулого року, найближчим часом можуть активізуватися.

Уряд підтримав пропозицію Мінсільгоспу провести закупівельні інтервенції на ринку зерна не раніше жовтня. Раніше передбачалося, що це буде зроблено у вересні.

Рішення відсунути терміни інтервенцій не менш ніж на місяць - сигнал для експортерів: їм потрібно швидше збувати урожай, не сподіваючись на швидку фінансову підтримку держави, впевнений гендиректор компанії «ПроЗерно» (входить до Групи WJ, яка є міжнародним постачальником сільгосппродукції) В. Петриченко.

Зараз зерновий ринок стагнує, пояснює голова «ПроЗерно»: пшениця четвертого класу на внутрішньому ринку продається по 3,6 тис. руб. за тонну, а експортери не можуть собі дозволити купити її дорожче ніж 3 тис. руб. за тонну. Інакше з урахуванням логістичних витрат експорт буде збитковим. Як раніше писав «Гудок», разом зі зниженням вивезення падав і обсяг експортних перевезень: у серпні 2009 року він склав 675 тис. тонн проти 850 тис. тонн у серпні минулого року.

Адже до цього саме експортні перевезення зерна по залізницях неухильно росли. Як розповів заступник начальника Центральної дирекції управління рухом ВАТ «РЖД» В. Ільїн, обсяги експортних перевезень зерна за вісім місяців поточного року зросли по відношенню до того ж періоду минулого року на 8,7% і склали 12 млн тонн.

Намітилася, в серпні тенденція зменшення експорту зерна здавалася довгостроковою. Мінсільгосп обіцяв найближчим часом почати закуповувати зерно за високими цінами, і знижувати ціни в очікуванні держзакупівель ніхто не хотів. Граничні закупівельні ціни (торги йдуть на зниження) аграрне відомство оголосило ще навесні 2009 року: у центральній частині Росії на пшеницю третього класу - 5,5 тис. руб., Четвертого - 4,9 тис. руб. за тонну, в азіатській частині - відповідно 6 і 4,8 тис. руб. за тонну. Це набагато вище, ніж коштує зерно зараз. Тепер же, коли чекати допомоги можна не раніше ніж через місяць, а оборотні кошти потрібні вже сьогодні, зниження відпускних цін на внутрішньому ринку буде неминуче.

«Ми сподіваємося, що тепер ціни дозволять нам збільшити закупівлі на внутрішньому ринку, - говорить М. Дем 'янов, заступник генерального директора Міжнародної зернової компанії (россійская« дочка »швейцарської трейдингової компанії Glencore). - Зараз, після того, як надії селян на швидкі інтервенції звалилися, аграріям нікуди йти, тільки до експортерів ».

Відстрочка інтервенцій - хороша новина не тільки для експортерів, але і для залізничників. Пожвавлення на ринку відродить попит на перевезення зерна. Відповідно, зросте завантаження зерновозів, розраховує керівник аналітичного центру ЗАТ «Русагротранс» І. Павенскій.

За словами В. Ільїна, у залізничників є всі необхідні ресурси, щоб перевезти додатковий обсяг, який з'явиться після проведення Мінсільгоспом жовтневих інтервенцій. За попередніми прогнозами, він складе 1 млн тонн зерна.
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове