Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Ринок зернових та олійних культур

28 14:23:00.05.2009
Ринок зернових та олійних культурЗа період з 20 по 26 травня 2009 року на ринках зернових не відбулося значних змін. Знижена оцінка виробництва зернових в ЄС у 2009/10 МР не зробила значного впливу на ринки. Зокрема, що пройшли протягом останніх днів на більшій частині України дощі сприяли поліпшенню прогнозів по урожаю. Разом з тим, за звітний період на світових ринках олійних культур, як і раніше спостерігалася позитивна динаміка, яка була обумовлена прогнозом щодо зниження врожаю сої в Аргентині, що, в свою чергу, спричинило за собою зростання на ринках інших олійних культур, говориться у щотижневому аналітичному звіті Проекту "Німецько-український аграрний діалог" Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, передає ЛГАБзнеснформ.
      Зернові культури
      За оцінками французького агентства "Strategie Grain" виробництво зернових в ЄС у 2009/10 МР скоротиться на 6%. Однак це, на думку аналітиків агентства, не матиме значного впливу на ринки зернових.
Середні показники врожайності за останні роки були досить високі, однак, у 2009 році, зокрема, в Росії, Україні та Аргентині можна очікувати значного скорочення обсягів виробництва зернових. З іншого боку, поліпшення врожайності можна очікувати на Середньому Сході та в Азії, наприклад, в Індії та Ірані.
      Європейські трейдери не бачать загрози істотного впливу нинішніх прогнозів на ціни на зернові культури на світовому ринку. Стабільне підвищення цін на зернові можливо лише за умов подальшого зниження прогнозів рівня врожаю та значного скорочення запасів зерна у світі.
Між тим, за їхніми словами, найважливішим фактором впливу на ринки зернових залишаються погодні умови.
Зокрема, протягом останніх днів на більшій частині території України пройшов дощ, тому прогнози врожаю були трошки поліпшені.
      Разом з тим ціни на пшеницю, ячмінь і кукурудзу залишилися за звітний період практично незмінними порівняно з минулим періодом. Ціни на фуражну пшеницю в Центральній Україні становлять 850-900 грн / т EXW (минулого тижня - 850-880 грн / т), на фуражний ячмінь - 850-860 грн / т EXW (минулого тижня - 850-860 грн / т ), на кукурудзу-1040 грн / т EXW (минулого тижня - 1040 грн / т).
      Олійні культури
      На світових ринках олійних культур, як і раніше спостерігалася позитивна динаміка. Запаси олійних культур в порівнянні з зерновими нижче, що зумовлює високий попит на них.
Врожай сої в Аргентині внаслідок посухи оцінюється на рівні 30-31 млн.т, що на 18% менше в порівнянні з минулим роком.
Ринки сої сприяють підвищенню на ринках інших олійних культур. Ціни на пальмову, соняшникова олія та рапсове масло також ростуть. Незважаючи на економічну кризу, високим залишається попит на рослинну олію з боку Індії та Китаю, на які в цілому припадає близько 34% світового попиту.
       Німецькі трейдери ріпаку вважають, що попит на імпорт насіння ріпаку в ЄС складе 2,25 млн т (торік - 2,8 млн т). Незважаючи на низький рівень використання виробничих потужностей німецької біодизельної промисловості (близько 43%), перспективи експорту насіння ріпаку з України залишаються привабливими. Привабливим є також експорт соняшникової олії з України.
       Ціни на насіння соняшнику в Центральній Україні за звітний період незначно виросли і складають 2300-2400 грн. / Т EXW (минулого тижня - 2300 грн / т).
Торгівля рапсом залишається на незначному рівні.
Джерело:   idk.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове