Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Ціни

Ринок зернових та олійних: ціни та тенденції

05 00:00:00.03.2009
Ринок зернових та олійних: ціни та тенденціїЗа минулий тиждень сильний долар послабив котирування зерна на Чикагской біржі, внаслідок чого спостерігалося зниження курсу на біржах в Європі. Експорт зерна з Причорноморського регіону показав високу динаміку, а обсяги експорту рапсу з України виявилися несподівано високими. Про це йдеться в аналітичному звіті Проекту "Німецько-український аграрний діалог" Інституту економічних досліджень та політичних консультацій "Агрофакс".

Ринок зернових

За минулий тиждень (26 лютого-4 березня) сильний долар послабив котирування зерна на Чикагской біржі (CBOT), внаслідок чого спостерігалося зниження курсу на біржах в Європі (MATIF).

Разом з тим, за даними аналітиків Проекту, експорт зерна з Причорноморського регіону залишається на високому рівні. З України в лютому місяці було експортовано 2,2 млн.т. зернових (у січні - 1,5 млн.т.). З боку Росії спостерігається агресивна експортне пропозиція, спрямована на прискорене зменшення запасів зерна.

Експерти стверджують, що на українському ринку продовольчого та фуражного зерна вирішальному буде подальша динаміка курсу гривні. "Якщо гривня і надалі буде падати, як наслідок, виростуть і ціни на зерно, і конкурентноздатність українського експорту зерна і надалі буде зростати", - відзначають вони.

Ціни на фуражну пшеницю в Центральній Україні складають - 830-900 грн. / Т EXW (минулого тижня: 860-900 грн. / Т), на фуражний ячмінь - 840-900 грн. / Т EXW (минулого тижня - 850 -- 925 грн. / т), на кукурудзу - 840-920 грн. / т EXW (минулого тижня - 960-1000 грн. / т)

Олійні культури

В Україні спостерігається позитивна динаміка цін на насіння соняшнику завдяки зростаючим обсягами експорту та обсягами внутрішньої переробки. Експорт насіння соняшнику в лютому місяці склав близько 150 тис. т (попередній місяць - 75 тис. т).

За даними аналітиків Проекту, на сьогодні ростуть обсяги експорту з України також і соняшникової олії, чому сприяла девальвація гривні.

Разом з тим, аналітики відзначають несподівано високий рівень експорту рапсу в лютому - близько 90 000 т. (попередній місяць - 100 тис. т.). Аналітики ринку стверджують, що близько 90% виробленого ріпаку було експортовано.

Ціни на насіння ріпаку в Центральній Україні складають 2700 грн. / Т EXW (на позаминулому тижні - 2750 грн. / Т) і на насіння соняшника - 1800-2000 грн. / Т EXW (минулого тижня - 1950-2000 грн. / Т ).
Джерело:  biz.liga.net
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове