Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Ринок молока: прихід іноземних гравців не очікується

05 00:00:00.03.2009
Ринок молока: прихід іноземних гравців не очікуєтьсяУ 2009 році вихід на вітчизняний молочний ринок нових іноземних гравців малоймовірний. Такої думки дотримується старший керівник проектів, голова центру галузевої спеціалізації "Споживчі товари та роздріб" в Україні міжнародної консалтингової компанії "Roland Berger Strategy Consultants" Ольга Андрієнко-Бентц

Виробництво продуктів харчування - привабливе напрям бізнесу в Україні. На це вказує, на переконання експертів "Roland Berger Strategy Consultants", у тому числі, значна присутність іноземного капіталу як у секторі молочних продуктів, так і в сфері виробництва харчових продуктів у цілому.

"Для зарубіжних гравців настає сприятливий момент для виходу на український ринок, що знаходиться в стані рецесії, оскільки у них є можливість скуповувати швидко знецінюються активи вітчизняних підприємств", - зазначає Ольга Андрієнко-Бентц.

Однак, за її словами, на даний момент іноземні інвестори уникають рішучих кроків у напрямку бізнесу в Україні з огляду на значних політичних та економічних ризиків. Гравці також утримуються від інвестицій у розрахунку на отримання в майбутньому ще більшого дисконту.

Зі свого боку, експерти Групи компаній "Сократ" вважають, що в середньостроковому періоді частка ринку молока великих гравців значно збільшиться.

На їхню думку, для компаній з іноземним капіталом, які мають фінансову підтримку материнських холдингів, з'явиться реальна можливість розширити свій вплив на внутрішньому ринку, як за рахунок дрібних розорившись компаній, так і за рахунок середніх і великих компаній, у яких проблеми з залученням боргового фінансування для поповнення оборотного капіталу.

Зокрема, вже зараз на українському ринку молока спостерігається тенденція значного здешевлення активів, відзначають аналітики. "Значно подешевшали активи українських молочників виглядають дуже привабливими, - стверджують аналітики Групи компаній" Сократ ". - Ми вважаємо, що не виключена можливість появи на українському ринку зарубіжних гравців або активізацію вже присутніх".

Разом з тим експерт Групи компаній "ТЕКТ" Андрій Зарипов виключає істотного збільшення частки виробництва продукції з незбираного молока (ЦМП) як українськими, так і закордонними гравцями.

"Швидше за все, значного збільшення або скорочення спостерігатися не буде - поряд зі зменшенням попиту, що спричинить за собою зменшення виробництва української ЦМП, зменшиться попит і пропозиція імпортованої ЦМП. Як наслідок відбудеться пропорційне зменшення часток і українських, і закордонних виробників", - вважає аналітик .

Що стосується структури внутрішнього виробництва, то, за даними експертів "Roland Berger Strategy Consultants", майже половина його припадає на кілька великих міжнародних концернів - "Юнімілк", "Вімм Біль Дан", "Мілкіленд", "Лакталіс". "Їх частка ринку продовжить зростати, так як це найбільш професійні та ефективні учасники ринку", - вважає експерт "Roland Berger Strategy Consultants".
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове