Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Прогнозний врожай зернових в Одеській області складає близько 3 млн. тонн

18 15:44:00.06.2009
Прогнозний врожай зернових в Одеській області складає близько 3 млн. тоннАграрії Одеської області, приступивши до збирання пшениці та ячменю нового врожаю, планують зібрати в цьому році 2,33 млн. тонн зерна. У жнива, яка почалася на 2-3 тижні раніше звичайних термінів, включилися агропромислові підприємства 7 районів. Про це повідомив на прес-конференції, присвяченій реалізації програми "Зерно Одещини 2005-2010", заступник голови облдержадміністрації Микола Кісеолар, передає "Круг-інформ".

Н. Кісеолар відзначив, що для проведення весняних польових робіт аграріям області потрібно 1,5 млрд. грн., А банки надали кредитів всього лише на 100 млн. грн. Вдвічі менше торішнього надійшло грошових коштів, призначених для підтримки АПК, з держбюджету.

"Тому не всюди вдалося провести операції по захисту посівів від бур'янів, шкідників. Хоча в більшості господарств за рахунок внутрішніх резервів все ж підживити озимі рослини мінеральними добривами", - сказав М. Кісеолар.

Врожайність, за попередніми підрахунками, у придунайських районах складе близько 32-70 ц / га.

Заступник голови ОДА зазначив, що "кожен рік має свої особливості. Нині площі під озимий клин збільшені на 5-6%, він займає понад 800 тис. га. 180 тис. га відведено під посіви озимого рапсу. Прибрати урожай озимих культур належить на площі 1,264 млн. га ".

Непроста ситуація з жнив технікою. Своїх комбайнів в області недостатньо, навантаження на кожну машину дуже висока - 390 га. Всього господарства області мають намір додатково залучити 1,5 тис. зернозбиральних комбайнів.

У минулому році, сказав М. Кісеолар, собівартість виробництва зерна коливалася в межах 250-700 грн / т, а його ціна на ринку - від 650 до 1270 грн / т.

На сьогоднішній день є попит на фуражне зерно, його готові купити прямо з-під комбайна, заплативши непогані гроші, підкреслив М. Кісеолар.

Програмою "Зерно Одещини 2005-2010" передбачається модернізувати елеваторні структуру області, побудувати нові сховища і зернотермінали. Щорічно через Одеську область перевалює 17 млн. тонн хліба. Зараз ведуться переговори з інвесторами, готовими вкласти гроші в будівництво зернотерміналов, а також великих тваринницьких комплексів. У господарствах, де рослинництво "працює" в одній запряжці з тваринництвом, звичайно міцна економіка, і успішно вирішуються соціальні проблеми, сказав заступник голови ОДА.

"Жнива, яка почалася з південних районів області, після 20 червня передасть естафету центральним, а до кінця місяця - північним. Всього ж з урахуванням посівів кукурудзи та інших ярих культур хлібороби мають намір зібрати в цьому році не менше 3 млн. тонн зерна", - зазначив Н. Кісеолар.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове