Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Профільний комітет ВР пропонує виключити тимчасову 13% надбавку до ставок ввізного мита

07 00:00:00.05.2009
Профільний комітет ВР пропонує виключити тимчасову 13% надбавку до ставок ввізного митаКомітет з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту направити на доопрацювання проект закону про внесення змін до Закону "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України в зв'язку зі світовою фінансовою кризою". Про це 7 травня повідомило інформаційне управління ВРУ.

Законопроектом (реєстр. № 4206) пропонується виключити з чинного закону положення, яке передбачає застосування тимчасової цільової надбавки в розмірі 13% до ставок ввізного мита на ряд товарів.

На засіданні комітету зазначалося, що необхідність прийняття проекту обумовлена аналізом основних макроекономічних показників імпорту в Україну за останні 6 місяців, що свідчить про значне скорочення імпорту товарів та послуг по всіх основних групах товарів. Якщо у вересні минулого року обсяг імпорту склав $ 7647 млрд., то в грудні в Україну було імпортовано товарів на суму 4777 млрд. грн.

Під час обговорення наголошувалося, що до законопроекту не додано фінансово-економічні обгрунтування і тому неможливо об'єктивно оцінити наслідки його введення. Разом з тим, вважають народні депутати, реалізація положень проекту скоротить надходження до бюджету.

На думку членів комітету, прийняття рішень щодо скасування тимчасової надбавки в розмірі 13% до діючих ставок ввізного мита на деякі товари "доцільно здійснювати лише після всебічного аналізу наслідків застосування вказаної надбавки в розрізі галузей економіки протягом кількох звітних періодів, з'ясування її впливу на стан платіжного балансу України, а також після істотного зменшення дії негативних факторів впливу світової кризи на стан фінансово-банківської системи України ".
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове