Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

При відповідності російському законодавству Білоруська молочна продукція повернеться на ринок РФ

15 13:08:00.06.2009
При відповідності російському законодавству Білоруська молочна продукція повернеться на ринок РФМолочна продукція з Білорусі повернеться на російський ринок після того, як буде оформлена документація, що відповідає російському законодавству, повідомив керівник Роспотрєбнадзор, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

"Білоруська продукція буде поступати на російський ринок, коли вона буде відповідати російському законодавству", - сказав Г. Онищенко "Інтерфаксу" 14 червня.

За його словами, з урядом Білорусі досягнута домовленість про те, що білоруські експерти "приїдуть у понеділок до Москви для продовження консультацій".

"Сьогодні в 12:00 я отримав список молока та молочної продукції Білорусі, яка буде поставлятися в Росію", - сказав Г. Онищенко.

Він сказав, що надання цього списку було однією з домовленостей, досягнутих в ході консультацій експертів РФ і Білорусі 10-11 червня в Москві.

6 червня Москва ввела заборону на постачання в РФ близько 600 видів молока та молочної продукції з Білорусі через недотримання білоруськими виробниками нового російського технічного регламенту на молоко. 12 червня було зупинено дію санітарно-епідеміологічних висновків ще приблизно на 600 видів молочної продукції, оскільки документація була оформлена не в акредитованих лабораторіях.

"17 грудня минулого року вступив в силу технічний регламент на молоко, який є російським законом прямої дії і вимагає виконання, а не коментарів з боку тих чи інших владних структур", - сказав Г. Онищенко.

Він заявив, що молочні виробники Білорусі неодноразово попереджали про необхідність дотримання російського законодавства і вимог технічного регламенту на молоко.

"На сьогоднішній день діє 51 санітарно-епідеміологічний висновок та свідоцтво про реєстрацію на поставки в РФ молочної продукції з Білорусі. Всі інші не діють. Тому молочна продукція завозиться не може", - сказав Г. Онищенко.

10 та 11 червня в Москві відбулися російсько-білоруські консультації з питання відновлення постачань молочної продукції з Білорусі в РФ.

За підсумками консультацій було ухвалено рішення, що Білорусь надає список підприємств та молочної продукції, які будуть вести поставки в Росію. Крім того, вся продукція отримає дозволи та відповідну документацію в лабораторіях, акредитованих в РФ, а потім буде прийматися рішення про відновлення поставок.
Джерело:   agrobel.by
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове