Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Президент підписав указ про розвиток тваринництва і поліпшення фін стану аграрного сектора

01 10:31:00.06.2009
Президент подписал указ про развитие животноводства и улучшение финсостояния аграрного сектораПрезидент України Віктор Ющенко 29 травня ц.р. підписав Указ № 378/2009 "Про деякі заходи щодо поліпшення фінансового стану аграрного сектора економіки і розвитку тваринництва". Про це повідомила прес-служба Президента України.

Підписання указу пов'язане з важким фінансовим становищем сільгоспвиробників і критичним станом у тваринництві. Зокрема, тільки в поточному році скоротилося поголів'я худоби на 5%, виробництво м'яса та молока. Значно зменшилося кредитування села. При цьому необгрунтовано втричі виріс імпорт м'яса і м'ясопродуктів. Все це загрожує продовольчої безпеки держави.

З метою недопущення розвитку зазначених негативних процесів, з огляду на пропозиції сільгоспвиробників, Президент України в указі передбачив прийняття комплексу заходів, зокрема щодо розвитку інфраструктури ринку сільгосппродукції, введення заходів для захисту національного товаровиробника, гармонізації нормативних документів, норм і правил України з міжнародними стандартами, будівництва тваринницьких комплексів, стимулювання виробництва якісного молока і м'яса, передачі в лізинг чистопорідної племінної худоби, скорочення термінів видачі документів при здійсненні експорту сільськогосподарської продукції, сприяння розвитку кооперування особистих селянських господарств з сільськогосподарськими підприємствами з вирощування сільгосппродукції, забезпечення проведення на місцевих ринках щотижневих ярмарок-продаж сільськогосподарської продукції за участю громадян.

Крім того, указом передбачені заходи по стабілізації кредитної підтримки сільгоспвиробників.

Глава держави переконаний, що реалізація зазначених положень указу дозволить поліпшити фінансовий стан сільськогосподарських виробників, створити умови для зупинки спаду в тваринництві та поступового зростання виробництва сільськогосподарської продукції з метою задоволення збільшується внутрішнього попиту і збільшення експорту вітчизняної продукції на міжнародні ринки.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове