Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Президент Білорусії вважає, що Росія має намір ще більше обмежити поставки сільгосппродукції

05 15:32:00.06.2009
Президент Білорусії вважає, що Росія має намір ще більше обмежити поставки сільгосппродукції  Росія, фактично закривши сьогодні свій ринок для білоруських товарів, мабуть, збирається переподпісать баланс поставок білоруської молочної та м'ясної продукції, тим самим ще більше обмеживши їх доступ до російського споживача. Таку думку висловив Президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв'ю великим російським друкованим виданням, повідомили в прес-службі білоруського лідера.

   Як вважає Президент Білорусі, мотивацією для такого рішення є незгода російської сторони з тим, що Білорусь підтримує свого сільгоспвиробника, що виражається в більш низьких цінах на продукцію.

   "Я сказав Путіну:" Що, ми перекормили свій народ, білорусів та росіян? Вони переїли дешевим м'ясом, молоком? Так вони копійки сьогодні рахують, щоб викроїти, купити цих молочних продуктів подешевше ". А нам кажуть:" Ні, дешеві продукти з Білорусі не треба ", - відзначив Олександр Лукашенко.

  "Ну добре, якщо ви боїтеся, що ми Зруйнуємо ваш ринок дешевими продуктами, дестабілізіруем обстановку в Росії, утворюють холдинг, ми вам привеземо в Росію - по 10 рублів, ви продайте - за 40 рублів, якщо ви боїтеся, що ми на ринку демпінгуем по ценам. 30 рублів - різниця. Подумайте, що з нею зробити: або ви в бюджет віддасте чи свою компанію будете розвивати і так далі. Ми й на це згодні. Ми поставимо в одну точку, куди ви скажете, всі дешеві продукти " , - сказав білоруський лідер.

На думку Олександра Лукашенка, Білорусь звинувачувати в тому, що вона "задушили" Російську Федерацію дешевою продукцією, - абсурд. Оскільки Росія половину продовольства завозить з-за меж країни. Як зазначив білоруський лідер, така позиція російської сторони призвела до того, що двосторонній товарообіг знизився з 85% до 47%. "З одного боку це добре, що ми диверсифікувала нашу зовнішню торгівлю. Але ми це зробили не тому, що ми поставили перед собою таку мету і до цього прийшли, а тому, що настільки Росія нас виштовхнули зі свого ринку", - підкреслив голова держави.

Така ж ситуація з відмовою від білоруської продукції складається і у відношенні поставок цукру, олії, сільськогосподарської техніки. "Ми сьогодні втратили наполовину ринок Російської Федерації, - відзначив Президент. - Як" просто "переорієнтуватися на інші ринки, особливо нам, невеликий країні, що не має такого величезного впливу як, наприклад, Росія, ви знаєте. Ну ладно були б у вас свої надлишки, не так було б образливо. Але у вас же їх немає. Чому ви поступили в отношении нас таким чином? Постає питання: кому треба таке союзне держава? ".
Джерело:   Белта
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове