Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Прем'єр має намір повернути в держвласність ТОВ "Херсонський машинобудівний завод"

27 14:02:00.07.2009
Прем'єр має намір повернути в держвласність ТОВ "Херсонський машинобудівний завод"Прем'єр-міністр Ю. Тимошенко ініціювала повернення в держвласність ТОВ "Херсонський машинобудівний завод", який зараз належить депутату від Партії регіонів А. Олійник.

Як заявила 24 липня 2009 р. прем'єр, Фонд держмайна почав процес націоналізації ТОВ "Херсонський машинобудівний завод", в результаті якого цілісно-майновий комплекс підприємства повинен бути повернутий у власність держави. "Зараз я почала такий процес, і Фонд держмайна займається поверненням заводу у державну власність", - повідомила пані Тимошенко.

За словами прем'єра, причиною рішення є неефективне управління заводом і використання державних коштів, виділених підприємству в якості фінансової допомоги, не за призначенням.

Як зазначає власник заводу А. Олійник, причиною сумного його стану є відсутність держпідтримки аграріїв, які є основними покупцями продукції підприємства.

За його словами, в 2000 р. в Україну було завезено іноземної техніки на $ 141,8 млн., а в минулому ця цифра досягла вже $ 2,5 млрд. Якщо таке ставлення до машинобудування буде й надалі, то галузі залишилося жити кілька років.

Варто відзначити, що на відміну від минулих років, у держбюджеті-2009 не передбачено 30%-ної компенсації придбання вітчизняної техніки для аграрного сектору, а обсяги компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитами у порівнянні з 2008 р. зменшено з 1,3 млрд. грн . до 300 млн. грн.

У свою чергу, вилучення приватної власності планується здійснювати на підставі ст. 41 Конституції України, тобто "з мотивів суспільної необхідності". А це передбачає попередню компенсацію вартості відчужуваних активів. Як зазначає начальник Головного науково-експертного управління ВР В. Борденюк, у зазначеній статті зазначається, що порядок відчуження визначається спеціальним законодавством, а таке поки відсутня. "Це робить фактично неможливим национализацию відповідного майна", - зазначає експерт. Другий варіант - це вилучення майна на підставі рішення суду за позовом однієї із сторін договору купівлі-продажу. Можливо, його ФДМ і вибере, проте судовий процес, напевно, розтягнеться на роки.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове