Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Події

Підвищена активність на ринках пшениці Близького і Середнього Сходу

17 11:32:00.06.2009
Підвищена активність на ринках пшениці Близького і Середнього Сходу     Незадовго до закінчення маркетингового року експорт пшениці з Євросоюзу залишається досить активним. Країни Близького і Середнього Сходу, як і раніше, виявляють зацікавленість в імпорті пшениці. Разом з тим оптимістичні оцінки врожаю зерна в майбутньому сезоні чинять тиск на ціни на пшеницю на американських біржах.

      За даними Європейської Комісії, в період з 27 травня по 9 червня в Брюссель були направлені запити про отримання ліцензій на експорт 982 тис. тонн пшениці. Половина запитів була подана Німеччиною, за нею йдуть Нідерланди та Франція.

      Як повідомили в Брюсселі, державне відомство в Іраку, яке відповідає за імпорт зернових, оголосило тендер на купівлю 50 тис. тонн пшениці. До того ж Ірак купив 150 тис. тонн канадської і 100 тис. тонн австралійської пшениці. Для пшениці з Австралії іракське відомство встановило ціну від $ 330 до $ 340 за тонну в залежності від умов продажу (cif).

     Алжир, у свою чергу, має намір купити 50 тис. тонн продовольчої пшениці, а Йорданія шукає на світовому ринку продавця пшениці в обсязі 100 тис. тонн.

     Як повідомляє Єврокомісія, в той же час Марокко ввело імпортне мито в розмірі понад 135% для мягкозерной пшениці з червня до кінця грудня.

     У той же час Росія повинна знайти покупця интервенционной пшениці в обсязі 1,5 млн. тонн, а Україна прогнозує можливий експорт пшениці поточного року на рівні 10-15 млн. тонн (у минулому році 25 млн. тонн).

     Міністерство сільського господарства США (USDA) передбачає збільшення світових запасів пшениці в поточному році. У зв'язку з цим на американських біржах було відзначено падіння цін на мягкозерную краснозерную озиму пшеницю (soft red winter) з $ 218 / т (28 травня) до $ 212 / т (11 червня) (на умовах fob). На твердозерную краснозерную озиму пшеницю (hard red winter) за зазначений період ціни впали з $ 277 / т до $ 269 / т.

     Так як USDA прогнозує в майбутньому сезоні більш низький світовий урожай кукурудзи, котирування на американську жовту кукурудзу зросли з $ 185 / т (28 травня) до $ 193 / т (11 червня) (на умовах fob).
Джерело:   uga-port.org.ua
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове