Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Перший віце-прем'єр РФ закликав активно витрачати кошти для розвитку скотарства

29 15:25:00.05.2009
Перший віце-прем'єр РФ закликав активно витрачати кошти для розвитку скотарстваПерший віце-прем'єр РФ Віктор Зубков закликав сьогодні Мінсільгосп більш активно витрачати кошти, виділені на розвиток молочного виробництва і м'ясного скотарства.

"На підтримку у 2009 році пріоритетних регіональних програм розвитку молочного виробництва та м'ясного скотарства, які були прийняті у листопаді 2008 року, передбачено 7 млрд рублів. Половина року пройшло, кажуть, що положення в галузях важкий, але тим не менш ні однієї копійки грошей, передбачених на ці цілі, поки що не використано ", - підкреслив перший віце-прем'єр на засіданні урядової комісії з питань агропромислового комплексу.

За словами Зубкова, регіони представили свої проекти - 56 по молоку і 31 по м'ясу, які в середині квітня були визнані недостатньо ефективними. Він закликав Мінсільгосп представити підстави для такого рішення.

"Фінансові засоби, дефіцит яких зазнає реальний сектор, не повинні лежати" мертвим вантажем ", - підкреслив Зубков. - Всі передбачені кошти необхідно оперативно направляти селянам, інакше восени ми нічого не отримаємо".

На засіданні комісії розглянуто проект національної доповіді про хід та результати реалізації в 2008 році держпрограми розвитку сільського господарства на 2008-2012 роки. Відповідно до регламенту, Мінсільгосп повинен внести скорегований держпрограму за тиждень, тобто 4 червня. Розгляд доповіді на засіданні уряду РФ заплановано на 11 червня.

Ключові пріоритети програми - забезпечення імпортозаміщення, в першу чергу по м'ясу птиці та свинини, і збереження позиції з виробництва високоякісного зерна.

Раніше, віце-прем'єр на нараді з розвитку свинарства в Росії, поставив завдання до 2012 року збільшувати виробництво свинини не менше ніж на 200 тис тонн на рік. Рішення цієї задачі, вважає він, дозволить повністю замістити імпорт на вітчизняному ринку свинини.

Він повідомив також, що введення і модернізація за попередні два роки близько 250 свинокомплексів і ферм дозволили збільшити виробництво свинини майже на півмільйона тонн. За прогнозом Віктора Зубкова, цього року зростання виробництва свинини в РФ складе 200 тис тонн.

Тільки в Свердловській області, на свинарських комплексів "Уральський" до кінця року планується випустити більше 7 тис тонн свинини. У квітні було завершено будівництво ферми N 2. Як розповів кор. ІТАР-ТАСС гендиректор свинокомплексу Коба Гумберідзе, тепер виробничий цикл повністю замкнути і вже в червні буде випущена перша продукція.

Свинокомплекс "Уральський" - найбільший проект в агропромисловій сфері Уралу. Комплекс розрахований на 210 тисяч голів щорічного виробництва, потужність підприємства - понад 25 тисяч тонн м'яса на рік. Будівництво розпочалося в 2007 році одночасно на двох майданчиках: в Богдановічском і Камишловском районах. Приблизний обсяг інвестицій становитиме понад 123 млн. євро.
Джерело:   ІТАР-ТАСС Урал
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове