Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Перед Білоруссю відкриваються перспективи для збільшення поставок цукру в Україну

15 00:00:00.04.2009
Він нагадав, що ситуація з ініціативою українських виробників про проведення розслідування у відношенні білоруського цукру улагоджені. Директор підкреслив, що ініціатива розслідування "не мала грунту - ми нічого не порушували". Він зауважив, що якість білоруського цукру відповідає європейським стандартам і вище українського. М. Кріштаповіч підкреслив, що "імпортер цукру з Білорусі в Україну одержав ліцензію в Мінекономіки України". "Це була ініціатива" Укрцукор "під тиском окремих структур, але Міністерство та інші органи її не підтримали", - продовжив він. М. Кріштаповіч додав, що в 2009 р. до кінця липня - в серпні в Україні очікується дефіцит цукру в розмірі понад 500 тис. тонн. "Ми сподіваємося на співпрацю з українською стороною", - продовжив він.

М. Кріштаповіч також повідомив, що Білорусь веде переговори про збільшення поставок бурякового цукру в Росію до 180 тис. тонн в 2009 р.

Він нагадав, що в поточному році согласована постачання 150 тис. тонн білоруського бурякового цукру, яка порівну поділена між чотирма цукровими заводами республіки, проти 100 тис. тонн у минулому році. У зв'язку з цим директор зауважив, що це вже є успіхом переговорів. М. Кріштаповіч констатував відсутність проблем з постачанням цукру в Росію в рамках досягнутих домовленостей.

Разом з тим, він підкреслив, що білоруській стороні "хотілося б більше: ми маємо резерв і можемо поставити ще 30 тис. тонн". М. Кріштаповіч додав, що ведуться відповідні переговори з Союзом цукровиробників Росії.

Глава підприємства також розповів про активну роботу з розвитку географії експортних поставок білоруського цукру. Зокрема, в минулому році він поставлявся ще в Азербайджан, Молдову, Україну, Казахстан, Узбекистан. Він звернув увагу на те, що якість білоруського цукру перевищує якісні показники цукру, виробленого в суміжних державах.

М. Кріштаповіч прогнозує зростання активності білоруських виробників на ринку цукру в кінці квітня - травні після її зниження на початку року. Він пояснив це тим, що на ряді ринків, наприклад, України, із-за девальвації місцевих валют білоруський цукор ставав неконкурентоспроможним. Разом з тим, продовжив представник галузі, запасів дешевого цукру не залишилося, оскільки його експортували на інші ринки, і тепер там стали закуповувати імпортний, у тому числі і білоруський.

М. Кріштаповіч зауважив, що білоруські виробники працюють на зовнішніх ринках за які склалися на них цінами. Він додав, що найбільш високі ціни на цукор склалися в Росії, і тому цей ринок найбільш привабливий. При цьому директор відзначив, що "ми бачимо зміни на ринку і в інших країнах".

Він додав, що в сезон переробки 2008-2009 гг. Білорусь виробила 511 тис. тонн бурякового цукру. У 2009 р. обсяг виробництва не зменшиться, а при високій якості буряку може скласти 520-550 тис. тонн, заявив М. Кріштаповіч.
Джерело:   Інтерфакс-Захід
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове