Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Норвегія постачає до РФ заражену гельмінтами рибу

23 10:38:00.04.2013

На наступному тижні Росія може заборонити поставки риби з Норвегії, якщо норвезьке Агентство з безпеки продовольства (Mattilsynet) не надасть гарантії безпеки продукції і план з підвищення рівня безпеки, повідомляє Россільгоспнагляд.

Заступник глави Россільгоспнагляду Євген Непоклонов провів зустріч з регіональним директором Mattilsynet Бьерном Кнудтсеном, пише Вести Економіка. Непоклонов «висловив вкрай серйозну стурбованість у зв'язку з тим, що протягом останніх тижнів при лабораторному моніторингу імпортованої з Норвегії риби виявлено кілька випадків порушення законодавства Росії і Митного союзу».

Зокрема, в партіях охолодженої форелі та лосося виявлені бактерії групи кишкової палички або мезофільні аеробні та факультативно-анаеробні мікроорганізми. У печінці тріски знайдені живі личинки гельмінтів, в партії хека - лістерії. Норвезька ветеринарна сертифікація продукції для Росію носить формальний характер, а гарантії її відповідності нормам і вимогам законодавства Росії і Митного союзу недостовірні. Ці порушення носять систематичний характер, підкреслив Непоклонов. За його словами, всі серйозні порушення вимог з безпеки відносяться до охолодженої продукції, яка призначена для швидкого продажу в торгових мережах.

Це створює серйозну загрозу здоров'ю споживачів. «При цьому слід враховувати, що Россільгоспнагляд не має можливості проводити лабораторну перевірку кожної партії продукції, вимушено обмежуючись вибірковим моніторингом», - зазначає відомство. Норвегія все частіше порушує порядок оформлення супровідних документів на рибну продукцію: риба приходить в упаковці без маркування, без етикеток з найменуванням продукції та реквізитів виробника.

З січня Россільгоспнагляд виявив 51 порушення такого роду, що ще раз доводить недостовірність ветеринарних сертифікатів, що видаються Mattilsynet, підкреслює Россільгоспнагляд. Кнудтсен запропонував внести під гарантії Mattilsynet додаткові норвезькі підприємства до реєстру підприємств, що мають право постачання продукції до країн Митного союзу. Але оскільки Mattilsynet допускає серйозні порушення при ветеринарної сертифікації продукції, що поставляється, гарантії цієї організації Россільгоспнагляд прийняти не може. «Для розширення списку постачальників при цьому залишаються дві можливості - інспекція самих підприємств і аудит системи забезпечення безпеки продукції, що експортується з Норвегії», - заявив на цю пропозицію Непоклонов.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове