Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Несолодкі часи

03 14:01:00.06.2009
Несладкие временаСвіт буде переживати жорсткий дефіцит цукру в найближчий рік, вважають експерти. Погана погода та дорогі добрива боляче вдарили по виробникам цукру, в результаті попит помітно буде перевищувати пропозицію. "Масло у вогонь" додають і спекулянти, для яких цукор - це гарна інвестиція, яка росте швидше золота

Лондон. 1 червня. IFX.RU - Світовий дефіцит цукру в 2009-2010 маркетинговому році може виявитися більше, ніж очікувалося раніше, через зниження врожаїв в Індії та Таїланді, вважає цукровий брокер Kingsman SA.

Погіршення прогнозу дефіциту, швидше за все, викличе подальше зростання цін на цукор, який у 2008 року показав кращі результати з сировинних товарів, заявив голова ради директорів Kingsman Джонатан Кінгсман.

Дефіцит цукру в 2009-2010 маркетинговому році складе 4,5 млн тонн у порівнянні з прогнозували в березні 2,5 млн тонн. У 2008-2009 рр.. світовий попит буде випереджати пропозицію на 14,5 млн тонн, прогнозує Kingsman.

Врожаї цукрового очерету в Індії, Таїланді, Мексиці та Пакистані знижуються із-за поганої погоди і високої вартості добрив. Дорожнеча добрив і пестицидів і непевність у стабільності ринку також змушують фермерів скоротити площі, відведені під цю культуру на майбутній рік.

Сезон дощів в Індії почався цього року раніше звичайного, що призведе до збільшення імпорту цукру на 1 млн тонн за 12 місяців, що завершується 30 вересня, стверджують аналітики Fortis. Всього імпорт повинен скласти близько 4 млн тонн, з них 1 млн тонн припаде на рафінований цукор.

Попит на цукор в Індії, як очікується, складе цього року 23 млн тонн. У наступному році він скоротиться до 21 млн тонн, однак виробництво цукру складе менше 20 млн тонн, вважає глава Indian Sugar Mills Association С. Л. Джайн.

"Ціни на цукор так високі, що, можливо, доведеться затягнути паски тугіше", - заявив С. Л. Джайн. Оскільки попит в Індії дуже чутливий до підвищення цін, ймовірно, частина дефіциту в країні буде покрита за рахунок складських запасів, а не імпорту, хоча це і є небажаним, додав він.

Цукор подорожчав на 56% за останні 12 місяців із-за прогнозів, що попит на нього перевищить пропозицію через скорочення виробництва в Індії. За темпами зростання цей товар випередив за минулі 12 місяців всі інші види сировини, від золота до какао, за даними індексу GSCI, що розраховується Standard & Poor's.

Індія є світовим лідером по споживанню цукру і займає друге місце після Бразилії за обсягами його виробництва.

У понеділок, 1 червня, цукор подорожчав на торгах в Лондоні майже до максимуму за 3 роки. Ціна білого (рафінованої) цукру з поставкою в серпні підскочила на $ 4 (0,9%) - до $ 457 да тонну, що є самою високою вартістю з 19 липня 2006 року.

"Чим ближче ми підходимо до рівня $ 475 або $ 480 за тонну, тим більше нервує ринок", - відзначає аналітик сировинних ринків Standard Chartered Plc Аба Офон. Рекордна ціна цукру за всю історію спостережень була зафіксована в травні 2006 року - $ 497 за тонну.

Якщо поточні тенденції збережуться, то цукор може побити рекорд 2006 року, стверджують аналітики. Крім дефіциту при відносно стабільний попит на цукор, суттєву роль при формуванні цін може зіграти підвищений інтерес інвесторів до цього виду сировини.

Хеджеві фонди та інші великі спекулянти минулого тижня збільшили чисті довгі позиції (ставки на зростання цін) по цукру до максимуму з 4 березня.

"Цукор не тільки вважається чудовим активом для диверсифікації портфеля, але й демонструє стабільне зростання, - відзначає А. Офон. - Тому, ймовірно, ринок цукру продовжить підвищення".

Ф'ючерси на білий цукор продовжать зростати, за даними опитування економістів, проведеного агентством Bloomberg. Три чверті експертів впевнені, що вартість цукру зросте на цьому тижні. При цьому більшість опитаних вважають, що перевищення ціни рафінованої цукру над цукром-сирцем буде скорочуватися.

Росія в цьому році знизить виробництво бурякового цукру на 9-11,5%, вважають у Союзі цукровиробників Росії (Союзроссахар). Союзроссахар в травні знизив прогноз виробництва бурякового цукру в цьому році до 3,1-3,2 млн тонн замість прогнозувалося раніше 3,3 млн тонн. У 2008 році виробництво цього цукру стало рекордним і досягло 3,5 млн тонн.

Зниження прогнозу пов'язано перш за все, з несприятливими погодними умовами на півдні країни, де несподівано повернулися заморозки пошкодили посіви цукрового буряка на великих площах.

У 2008 році Росія зробила 5,9 млн тонн цукру, з яких 3,5 млн тонн припадає на буряковий і 2,4 млн тонн - на цукор, виготовлений з імпортного цукру-сирцю. Держпрограма розвитку сільського господарства на 2008-2012 роки передбачає збільшення до 2012 року частки цукру, виробленого з цукрових буряків, в загальному обсязі випуску цукру до 67%, що відповідає 4,1-4,2 млн тонн.

Потреби Росії в цукрі становлять близько 6 млн тонн на рік. Вони задовольняються за рахунок бурякового і сирцового цукру, виробленого з імпортного цукру-сирцю. В останні роки частка бурякового цукру в ресурсах збільшується. За підсумками 2008 року вона вперше досягла 59%.
Джерело:   Інтерфакс
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове