Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Недолік вологи ускладнює весняний посів і розвиток рослин у Білорусі

05 00:00:00.05.2009
Нестача вологи в грунті із-за тривалого відсутності дощів ускладнює умови весняної сівби та розвитку ярих рослин, повідомили у відділі агрометеорологічних прогнозів республіканського Гідрометеоцентру.

"Тривалий недобір опадів призвів до спалення верхнього шару грунту, що ускладнило умови для весняної сівби, появи сходів ярових та розвитку їх кореневої системи", - помітили представники гідрометеоцентру.

У той же час, за оцінками Гідрометеоцентр, в землі на більшій території республіки запаси вологи поки достатні. "Брак вологи зараз спостерігається місцями в Гомельської області, на заході Брестської та Гродненської областей, а також на окремих ділянках Мінської області", - відзначили в Гідрометеоцентри.

Стан озимих культур і зійшовших ярих зернових культур в цілому, за оцінками фахівців Гідрометеоцентр, "залишається поки хорошим". "У той же час, з-за посухи зараз погано йде відновлення тих посівів, які вийшли пошкодженими або ослаблений після зими, а також ярих посівів на Поліссі, пошкоджених квітневими приморозками", - додали там.

За інформацією міністерства сільського господарства та продовольства Білорусі, в результаті пилова бурь, що пройшли 2-3 травня, постраждали посіви в ряді господарств Мінській, Гомельської та Брестської областей. Сталося видування ще не зійшовших посівів на спалених почвах, пояснили в міністерстві.

За прогнозами синоптиків, передбачається, що короткочасні дощі можуть покращити ситуацію з зволоженням грунтів в деяких районах.
Джерело:   Інтерфакс-Захід
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове