Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Не очікуйте на дешеві овочі

10 00:00:00.04.2009
У цьому році на півдні України очікують убогий врожай, незважаючи на гарну погоду. Неминуче подорожчання овочів. Фермери й орендарі, котів цьому році на півдні України очікують убогий врожай, незважаючи на гарну погоду. Неминуче подорожчання овочів. Фермери й орендарі, які на Херсонщині є зараз основними виробниками овочевих культур, просто не в змозі придбати необхідну кількість якісних насіння, що забезпечують високу врожайність. Якщо минулого навесні дилери голландських, польських та німецьких фірм, які торгують елітними насінням, погоджувалися відпускати свій товар на умовах розстрочки платежів або надання товарного кредиту, то тепер інакше як на оплату "по факту поставки" або на передоплату не погоджуються. До того ж через падіння курсу національної валюти імпортні насіння ще й подорожчали у півтора-два рази, а вітчизняні насінницьких підприємства за возросшим попитом "не встигають".
- Оскільки обсяги майбутнього врожаю обчислюються, виходячи з кількості проданих насіння та іншого посівного матеріалу, вже сьогодні можна прогнозувати, що овочів у нас буде вирощено на третину менше, - сказав голова Асоціації фермерів Херсонщини Микола Халупенко. - У цьому році працювати селянам стало важче: подорожчали не тільки насіння, але й обладнання для крапельного зрошення, без якого в посушливих степах Таврії багатих урожаїв не зібрати. Крім того, банки кредитів не видають, і ми змушені для проведення посівної позичати гроші, де доведеться. Найчастіше "перехопити" невеликі суми в межах кількох тисяч доларів вдається у постійних партнерів, яким овочі збувало раніше.
Проблемою аграріїв Херсонщини залишається і відсутність упорядкованого ринку збуту овочів. Під ф'ючерсні контракти з супермаркетами та оптовими фірмами працюють тільки великі сільгосппідприємства та фермерські господарства, а всі інші садять огірочки-помідорчики на свій страх і ризик, без точного прогнозу попиту і закупівельних цін. В 2008 году из-за стихійного ринку "обрушились" оптові ціни на цибулю і моркву: перевиробництво цих культур призвело до того, що "з поля" їх доводилося збувати по 80-90 копійок за кілограм, і навіть при такій дешевині покупців ще доводилося пошукати . Однак нинішнім літом та восени городянам такий "лафи" чекати не варто: оскільки овочів буде менше, а накладні витрати для їх вирощування зростуть, на базарах і в магазинах їх вартість навіть у розпал сезону може підскочити на 40-70%, припускають сельхозпроізводітелі.рие на Херсонщині є зараз основними виробниками овочевих культур, просто не в змозі придбати необхідну кількість якісних насіння, що забезпечують високу врожайність. Якщо минулого навесні дилери голландських, польських та німецьких фірм, які торгують елітними насінням, погоджувалися відпускати свій товар на умовах розстрочки платежів або надання товарного кредиту, то тепер інакше як на оплату "по факту поставки" або на передоплату не погоджуються. До того ж через падіння курсу національної валюти імпортні насіння ще й подорожчали у півтора-два рази, а вітчизняні насінницьких підприємства за возросшим попитом "не встигають".
Джерело:  Киевские ведомости
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове