Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Наступні транші кредиту МВФ можуть надійти в червні та листопаді

09 13:06:00.06.2009
Наступні транші кредиту МВФ можуть надійти в червні та листопадіУ поточному році чергові транші кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) можуть бути надані Україні в червні та листопаді, повідомив МВФ.

Так, МВФ опублікував на своєму сайті звіт про перший перегляд програми кредиту stand-by, проведеному в травні, а також новий варіант меморандуму про економічну і фінансову політику.

Новий меморандум включає оновлений графік надання траншів кредиту, який передбачає, що в поточному році Україна може отримати $ 3,2 млрд. у червні і $ 3,8 млрд. у листопаді (у попередньому варіанті меморандуму мова йшла про $ 1,1 млрд. у серпні та $ 3 млрд. у листопаді).

Нові документи передбачають перегляд деяких економічних прогнозів, в т.ч. коригування в бік пониження прогнозу ВВП до "мінус" 8% в 2009 р. з попереднього прогнозу "мінус" 3%.

Очікується, що поступове відновлення економіки розпочнеться у другій половині 2009 р., переважно за рахунок очікуваного збільшення обсягів експорту завдяки більш сильним конкурентним перевагам через девальвації гривні і деякому підвищенню попиту на зовнішньому ринку, у той час як зростання кредитування очікується у зв'язку із здійсненням заходів, спрямованих на підтримку банківського сектору.

Зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП), згідно з прогнозами, відновиться в 2010 р. у зв'язку з підвищенням конкурентоспроможності, підтримку якої повинні надати коректування обмінного курсу, відновлення цін на товари і зростання інвестицій після поліпшення умов на світовому фінансовому ринку. Індекс споживчих цін (ІСЦ) в 2009 році зараз прогнозується на рівні 16% у річному вирахуванні проти 17% за рік у попередньому прогнозі, а метою уряду є зниження інфляції до рівня нижче 10% до середини 2010 р.

Згідно з нинішніми прогнозами, у 2009 р. очікується невеликий профіцит рахунку поточних операцій на рівні 0,5% від ВВП у порівнянні з попереднім прогнозом дефіциту у розмірі 2% від ВВП, чому має сприяти зниження обсягів імпорту, оскільки ціни на імпортований газ повинні бути нижчою , ніж прогнозувалося раніше.

В документах за програмою кредиту зараз передбачений дефіцит бюджету 4% від ВВП, без урахування витрат на рекапіталізацію банків (до 9% від ВВП з урахуванням витрат на рекапіталізацію).

У новій редакції меморандуму українські влади підтвердили свій намір послідовно впроваджувати режим гнучкого обмінного курсу та прозору стратегію валютних інтервенцій, включаючи заздалегідь оголошені регулярні аукціони. Надалі інтервенції будуть носити переважно винятковий характер і повинні використовуватися в основному для недопущення надмірної волатильності обмінного курсу. Влада планує розширити незалежність Національного банку України і зміцнити структуру його управління, в т.ч. реформувати Рада НБУ.

Основною метою монетарної політики буде зниження інфляції до рівня нижче 16% в 2009 р., а в середньостроковій перспективі монетарна політика повинна бути прив'язана до режиму таргетування інфляції.

Довідка. МВФ у листопаді 2008 р. схвалив для України дворічну програму на загальну суму $ 16,4 млрд. і надав перший транш кредиту в $ 4,5 млрд.

8 травня ц.р. Рада директорів МВФ схвалив надання Україні другого траншу кредиту за програмою stand-by у сумі $ 2,8 млрд., який надійшов в Україну 12 травня.
Джерело:   УНІАН
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове