Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

М'ясовмістна і м'ясорослинна продукція буде стандартизована

26 13:54:00.06.2009
М'ясовмістна і м'ясорослинна продукція буде стандартизованаДержавний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт) має намір розробити національний стандарт на м'ясовмістну та м'ясорослинну продукцію, повідомила голова комітету Лариса Лосюк.

"Сьогодні назріла гостра необхідність розробити і впровадити національний стандарт України на м'ясовмістну та м'ясорослинну продукцію (ковбаса з додаванням рослинної продукції)", - говориться в прес-релізі Держспоживстандарту з посиланням на його керівника.

Л. Лосюк вважає, що розробка цього стандарту є одним з пріоритетних завдань комітету, оскільки в Україні немає стандарту, який би регулював виробництво ковбас з додаванням рослинних складових (сої, борошна, крохмалю та ін.)

За її словами, новий стандарт має визначити вимоги до складу таких продуктів, методи контролю їх виробництва та відповідне маркування.

Л. Лосюк також повідомила, що комітет готовий заборонити одночасне використання нових національних, старих, ще радянських ГОСТів та міжнародних стандартів на ковбасні вироби відразу ж після прийняття відповідної постанови Кабінету міністрів.

Як відзначається в повідомленні, Міністерство економіки підготувало проект постанови, який забороняє підприємствам під час виробництва ковбас одночасно використовувати національні, радянські та міжнародні стандарти. За інформацією Держспоживстандарту, цей проект документа був схвалений на засіданні урядового комітету.

Раніше повідомлялося, що уряд України в кінці 2008 р. перенесло на 1 січня 2010 р. введення державних стандартів на ковбаси, сосиски та сардельки, заплановане на 1 січня 2009 р.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове