Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

М'ясопереробники Литви стурбовані зниженням виробництва м'яса в країні

25 12:52:00.05.2009
М'ясопереробники Литви стурбовані зниженням виробництва м'яса в країніЛитовські тваринники не встигають забезпечити своєю продукцією експортний ринок. Про це повідомила ділова газета Verslo žinios з посиланням на дані Центру сільськогосподарської інформації і сільського бізнесу.

Як розповіло видання, за перший квартал поточного року в Литві було вироблено 8,66 тисяч тонн свіжих і охолоджених яловичі та телячі туш, що на 5,1% менше, ніж за перший квартал 2008 року і на 22,1% менше, ніж за відповідний період 2007 року. Аналогічно складається ситуація і у свинарями - у перші три місяці 2009 року було вироблено 10,38 тисяч тонн свинячих туш, тобто на 26,9% менше, ніж у прошу році, і на 29,5% менше, ніж у 2007-му .

Між тим, як розповів Verslo žinios директор литовської Асоціації м'ясопереробників Альгіс Баравікас, «на сьогоднішній день складається неприємна ситуація. Росія з-за загрози пандемії свинячого грипу заборонила імпорт свинини з США, Канади та Іспанії, тому російські підприємці їздять по Литві в пошуках постачальників. А нам буквально нема чого їм запропонувати ... »

Одночасно, за словами Баравікаса, в країні складається і ще одна негативна тенденція. Практично вся литовська м'ясна продукція йде на експорт, а 90% що продаються на внутрішньому ринку продуктів провадиться з імпортного м'яса. Причому це негативно позначається не лише на споживачів, які купують в супермаркетах не завжди якісні товари. Страждають і самі мясопроізводітелі і м'ясопереробників. Згідно із прогнозами фахівців, з-за зростання експорту цього року роботу можуть втратити близько 300 чоловік.

«Як боротися з таким становищем, якщо передбачуване підвищення цін на свинину в країнах ЄС принесе додаткові гроші литовських тваринникам, - поки не ясно. Но что-то делать все-таки необхідно »- підкреслив директор Асоціації.

Додамо, що згідно зі статистичними даними, в Литві з'їдають близько 2 млн. свиней в рік, а вирощують близько 1 млн. Виробництво баранини в країні склало в першому кварталі 2009 року 13,96 тонн за квартал - на 0,4% більше, ніж у 2008 році, а виробництво ковбас - 12,29 тисяч тонн - виявилося на 9,3% менше, ніж роком раніше.
Джерело:   meatinfo.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове