Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Мінсільгосп розставив індекси

04 13:56:00.08.2009
Мінсільгосп розставив індексиМіністерство сільського господарства підрахувало, що навіть при збільшеній майже вдвічі держпідтримки виробництво сільгосппродукції в 2009 році не зросте на 3,9%, як було заплановано, а скоротиться на 1,7%. Про це говориться в національному доповіді, підготовленому новим міністром сільського господарства Оленою Скриннік, пише «Комерсант».

У розпорядженні газети опинився національна доповідь «Про хід та результати реалізації в 2008 році державної програми розвитку сільського господарства та регулювання ринків сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства на 2008 - 2012 роки», представлений пані Скриннік прем'єр-міністрові Володимиру Путіну та направлений для обговорення в Держдуму і Рада федерації. У доповіді говориться, що зростання виробництва сільгосппродукції в 2008 році склало рекордні 110,8%, тобто на сім процентних пунктів більше цільового показника держпрограми. «Недобрали» до цільових показників тільки виробництво молока (зростання на 1,1% при плані 2,5%), і на 1,4 процентного пункту менше запланованого зросло тваринництво.

Знизилася (з 17,2% до 15,3%) і рентабельність агрокомпаній, а їх загальна прибуток збільшилася всього на 11,6 млрд руб. Це відбулося через «несприятливе співвідношення цін реалізації сільськогосподарської продукції та промислової продукції, що поставляється галузі». Наприклад, ціни виробників на реалізовану сільгосппродукцію в грудні 2008-го виросли в порівнянні з груднем 2007-го лише на 2,5%, а ціни виробників на електроенергію за цей же період - на 18,1%, на природний газ - на 23, 1%.

Протягом 2008 року також тривало зростання імпорту продовольства: його обсяг досяг $ 35,2 млрд, а негативне сальдо експорту й імпорту склало $ 25,8 млрд.

«Виходячи з нової фінансово-економічної ситуації і скорочення платоспроможного попиту населення», Мінсільгосп очікує зниження виробництва продукції сільського господарства в 2009 році на 1,7% по відношенню до 2008-му, хоча держпрограми було закладено 3,9-відсоткове зростання. Не допоможе навіть збільшення обсягу держпідтримки: з передбачених держпрограми на 2009 рік 100 млрд до 183 млрд руб. «Однак воно (зниження) буде істотно нижче, ніж в інших галузях економіки», - заспокоюють автори доповіді. Один з небагатьох показників, які автори доповіді сподіваються втримати в рамках, запланованих держпрограми, - частка російської продукції на м'ясному і молочному ринках, «головним чином за рахунок зниження обсягів імпорту».

Конкретних антикризових заходів два: дозволити виробникам отримувати субсидії без надання довідки про нульову заборгованість по податкових платежах і звільнити регіони від обов'язкового співфінансування держпідтримки з федерального бюджету.

За словами власника агрохолдингів «Разгуляй» І. Потапенко, у багатьох суб'єктів РФ просто немає лімітів на підтримку сільського господарства, тому норма про обов'язкове співфінансування тільки блокувала отримання коштів з федерального бюджету. Але співвласник аграрного холдингу «Червоний Схід Агро» і перший заступник голови комітету Держдуми з аграрних питань А. Хайруллін, навпаки, вважає, що участь регіонів в підтримці галузі знижувало навантаження на сільгоспвиробників і скасування цієї норми «призведе до серйозних негативних наслідків».

Першочерговим заходом, вважає пан Потапенко, могли б стати субсидування процентної ставки по кредитах та зниження ставки рефінансування ЦБ з 11% до 8%. Для пана Хайрулліна головним є питання прямої фінансової підтримки молочної галузі.

А співвласник холдингу «Моссельпром» С. Лісовський додає, що міністерство в першу чергу повинно показати «жорстке ставлення до імпорту» сільгосппродукції і «вирішити питання додаткових субсидій у сільське господарство».
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове