Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Події

Мінсільгосп навчає інтервенціям

26 13:42:00.06.2009
Мінсільгосп навчає інтервенціямМінсільгосп Росії організує у федеральних округах навчальні семінари-наради з підготовки та проведення державних інтервенцій на ринку зерна врожаю 2009 року. Семінари-наради пройдуть у відповідності з дорученням міністра сільського господарства Росії Олени Скриннік. На думку глави Мінсільгоспу, вони будуть сприяти вироблення єдиної стратегічної лінії поведінки представників влади та суб'єктів (учасників) зернового ринку в ході державних інтервенцій, інформує прес-служба Мінсільгоспу.

Учасники семінарів зможуть детально ознайомитися з правилами проведення державних закупівельних інтервенцій, в тому числі організації біржових торгів. Крім того, їм буде надана інформація про порядок фінансування закупівель в интервенційний фонд, про особливості і відповідальності зберігачів Інтервенційного зерна та організації консультаційних центрів з залучення сільгоспвиробників для участі в інтервенції.

19 червня перший навчальний семінар-нарада відбувся у Південному Федеральному окрузі.

Ініціатива голови Мінсільгоспу Росії Олени Скриннік зустріла підтримку в регіонах ЮФО. Зокрема, міністр сільського господарства і продовольства Ростовської області Ігор Кузнєцов відзначив, що «проведення даних семінарів дозволить сільгосптоваровиробникам детально вивчити механізм інтервенцій, а представникам виконавчої влади забезпечити зворотній зв'язок з учасниками зернового ринку».

На думку директора одного з елеваторів, «семінари - гарна майданчик для спілкування, на якому можна обговорити актуальні питання виробництва і ринку зерна».

За даними департаменту регулювання агропродовольчою ринку, в даний час Мінсільгосп проводить підготовчі заходи для своєчасного проведення закупівельних інтервенцій на ринку зерна врожаю 2009 року. Розроблені Правила біржових торгів, проводяться відкриті конкурси з відбору організацій для зберігання в поточному році зерна интервенционной фонду. Відбір державного агента для проведення інтервенцій планується здійснити 20 липня.

Раніше Наказом міністра сільського господарства Є. Скриннік від 27 березня 2009 року № 110 були визначені граничні рівні мінімальних цін на продовольче зерно в 2009 році.

За підсумками проведення інтервенцій з серпня 2008 року по травень 2009 року держава закупило 9,63 млн. тонн зерна на суму 46 млрд. рублів. Основний обсяг закупівель - 7,5 млн. тонн або 78% припадає на продовольчу і фуражну пшеницю.

Для участі в біржових торгах було акредитовано 2153 сільгосптоваровиробники з 38 суб'єктів РФ. Мінсільгосп Росії на конкурсній основі було відібрано 472 елеватора із загальним обсягом відокремленого зберігання зерна 14 млн. тонн.

На даний момент в Росії існує близько 1150 елеваторів, хлібоприймальних підприємств та інших зерносховищ загальною місткістю 118,3 мільйона тонн. Ємності елеваторного зберігання складають 32,9 млн. тонн, вільні ємності для зберігання зерна интервенционной фонду - 5,8 млн. тонн.

З метою стабілізації цін на зерно державні інтервенції проводяться з 2001 року.
Джерело:   agronews.ru
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове