Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

МінАПК України розробило технічні регламенти по м'ясу і молоку

26 14:37:00.05.2009
МінАПК України розробило технічні регламенти по м'ясу і молокуМіністерство аграрної політики України розробило проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Технічного регламенту вимоги до виробництва та регулювання якості м'ясної сировини" та "Про затвердження Технічного регламенту Виробництво сирого молока і управління якістю та безпекою", тексти яких розміщені на сайті Мінагрополітики.

Так, у проекті постанови "Про затвердження Технічного регламенту вимоги до виробництва та регулювання якості м'ясної сировини" пропонується затвердити відповідний техрегламент та призначити Мінагрополітики відповідальним за його впровадження і здійснення контролю за виконанням його вимог.

Зокрема, метою прийняття постанови є адаптація нормативно-правових актів України з питань виробництва та регулювання якості м'ясної сировини до вимог нормативно-правових актів держав-членів ЄС.

Регламент встановлює обов'язкові єдині вимоги до технологічних процесів при виробництві м'ясної сировини і поширюється на виробництво і регулювання якості всіх видів м'ясної сировини, одержуваного від сільськогосподарських тварин, крім генномодіфіцірованних.

За словами авторів документа, введення в дію Технічного регламенту врегулює відносини, які виникають при: виробництві м'ясної сировини при вирощуванні сільськогосподарських тварин, тобто годування, зоотехніческіх і зоогігіеніческіх вимог при утриманні на відгодівлі, транспортування на м'ясопереробні підприємства; забої та первинної обробки, зберігання, транспортування, реалізації яловичини, її утилізації; оцінки відповідності якості сировини.

Передбачається, що реалізація акта не потребує додаткових бюджетних асигнувань і буде здійснюватися за рахунок коштів, передбачених Законом України "Про Державний бюджет України", для здійснення функцій державного нагляду.

Разом з тим, Технічний регламент в проекті постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Технічного регламенту Виробництво сирого молока і управління якістю та безпекою" визначає обов'язкові вимоги до сирому молоку і технологічним процесам його виробництва.

Регламент регулює також відносини, які виникають у виробника і споживача продукції при: виробництві, первинної обробки, зберігання, транспортування, реалізації молока; оцінки відповідності технології утримання тварин, якості та безпеки отриманого молока; оцінки відповідності молока як сировини, включаючи інформацію, яка надається споживачу ; при обороті молока на внутрішньому та світовому ринках в частині захисту виробників молока.

Разом з тим, регламент не включає вимог, які мають загальний характер і включені в загальні технічні регламенти та вимоги до молока, яке використовують для дитячого харчування.

При цьому вимоги Технічного регламенту є обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання, які займаються виробництвом, заготівлею, зберіганням, транспортуванням, реалізацією та утилізацією молока незалежно від форм власності та підпорядкування.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове