
Так, у проекті постанови "Про затвердження Технічного регламенту вимоги до виробництва та регулювання якості м'ясної сировини" пропонується затвердити відповідний техрегламент та призначити Мінагрополітики відповідальним за його впровадження і здійснення контролю за виконанням його вимог.
Зокрема, метою прийняття постанови є адаптація нормативно-правових актів України з питань виробництва та регулювання якості м'ясної сировини до вимог нормативно-правових актів держав-членів ЄС.
Регламент встановлює обов'язкові єдині вимоги до технологічних процесів при виробництві м'ясної сировини і поширюється на виробництво і регулювання якості всіх видів м'ясної сировини, одержуваного від сільськогосподарських тварин, крім генномодіфіцірованних.
За словами авторів документа, введення в дію Технічного регламенту врегулює відносини, які виникають при: виробництві м'ясної сировини при вирощуванні сільськогосподарських тварин, тобто годування, зоотехніческіх і зоогігіеніческіх вимог при утриманні на відгодівлі, транспортування на м'ясопереробні підприємства; забої та первинної обробки, зберігання, транспортування, реалізації яловичини, її утилізації; оцінки відповідності якості сировини.
Передбачається, що реалізація акта не потребує додаткових бюджетних асигнувань і буде здійснюватися за рахунок коштів, передбачених Законом України "Про Державний бюджет України", для здійснення функцій державного нагляду.
Разом з тим, Технічний регламент в проекті постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Технічного регламенту Виробництво сирого молока і управління якістю та безпекою" визначає обов'язкові вимоги до сирому молоку і технологічним процесам його виробництва.
Регламент регулює також відносини, які виникають у виробника і споживача продукції при: виробництві, первинної обробки, зберігання, транспортування, реалізації молока; оцінки відповідності технології утримання тварин, якості та безпеки отриманого молока; оцінки відповідності молока як сировини, включаючи інформацію, яка надається споживачу ; при обороті молока на внутрішньому та світовому ринках в частині захисту виробників молока.
Разом з тим, регламент не включає вимог, які мають загальний характер і включені в загальні технічні регламенти та вимоги до молока, яке використовують для дитячого харчування.
При цьому вимоги Технічного регламенту є обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання, які займаються виробництвом, заготівлею, зберіганням, транспортуванням, реалізацією та утилізацією молока незалежно від форм власності та підпорядкування.