Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

МінАП має намір ввести максимальну плату за зберігання сільгосппродукції і за переробку зерна

01 15:07:00.06.2009
МінАП має намір ввести максимальну плату за зберігання сільгосппродукції і за переробку зернаНа офіційному сайті Міністерства аграрної політики України АП опубліковано проект наказу МінАП "Про встановлення плати за зберігання об'єктів державного цінового регулювання і за переробку зерна на борошно". Мета даного наказу - встановлення максимальної плати за переробку зерна та підвищення ефективності виконання зерновими складами своїх обов'язків згідно з договорами складського зберігання зерна в частині забезпечення якісних і кількісних показників зерна державного продовольчого резерву шляхом збільшення плати за зберігання. Для забезпечення схоронності об'єктів державного цінового регулювання, збереження їх якісних і кількісних показників передбачається збільшення тарифу за зберігання до рівня, який буде покривати витрати зернових складів.

Даний проект наказу стосується лише об'єктів державного цінового регулювання (ОГЦР), а також тих об'єктів, під закупівлю яких була надана державна позичка в режимі заставних закупівель. Згідно з новими положеннями Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", плата за зберігання зазначених категорій продукції не може перевищувати 2% від вартості, розрахованої від встановлених мінімальних закупівельних ціни (виходячи з 30 календарних днів зберігання). В даний час ця цифра становить 0,5% від мінімальної закупівельної ціни ОГЦР. Такий тариф не покриває витрати елеваторів, що призводить до відмови елеваторів брати на зберігання продукцію, що купуються Аграрним фондом. Це, в свою чергу веде до підвищеним транспортні витрати. Тепер середня вартість зберігання зерна буде складати не менше 12 грн. за тонну, передає інформаційний центр УАК.

У проекті пропонується встановити вартість зберігання зерна на рівні 12,51 грн / т. При цьому в розрахунок береться мінімальна закупівельна ціна зерна пшениці 3 класу, визначена наказом МінАП України від 24.01.2009 № 50 "Питання діяльності Аграрного фонду на організованому аграрному ринку в 2009/10 МР" і складова 1251,43 грн.

Також пропонується встановити максимальну вартість послуг за переробку зерна на борошно, яке є об'єктом державного цінового регулювання, на рівні 180 грн / т такого зерна.

На період зберігання з 1 вересня 2009 р. до 1 вересня 2010 р. пропонується встановити максимальну вартість зберігання цукру-піску на рівні 12,50 грн / т за кожний місяць такого зберігання.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове