Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Масовий сівбу ярових зернових культур завершено в Білорусі в оптимальні терміни

27 00:00:00.04.2009
У Білорусі, як і планувалося, до 25 квітня, завершено масовий сівбу ярових зернових і зернобобових культур (без кукурудзи), повідомили в Міністерстві сільського господарства і продовольства РБ.

За словами фахівців, він проведений в оптимальні агрономічний терміни. Зернові культури розміщені на 1,01 млн. га, що становить 100,2% до плану. На аналогічну дату минулого року було посіяно 85%. У Гродненської, Гомельській та Брестській областях посіяно відповідно на 9%, 2,6%, 1,1% більше, ніж планувалося. Завершується посів в Мінської області - тут залишилося 1,3% - це в основному зернобобові культури. У Вітебської області необхідно посіяти ще 8%. Щоденні темпи сівби зернових становлять близько 5%, тому в протягом найближчих двох днів впораються з сівбою і тут. Для цього робота енергонасичених техніки організована в дві зміни.

В цілому по Білорусі ярові культури займають 1,39 млн. га, що складає 60,2% до плану. Найвищі темпи сівби в Гродненській області, де ярові культури посіяні на 67% запланованої площі. У Гомельської області засіяно близько 61%, в Мінській - 61,6%, в Брестській - 60,4%, в Могилевской - 55,8%, у Вітебській - 54,8%. Перед господарствами поставлена задача: до 28 квітня завершити посів ярих культур, за винятком теплолюбних, якими є кукурудза, гречка, соя та соняшник.

Завершується посів ярого ячменю - він займає 518,5 тис. га, або 98,6%. З його сівбою впоралися господарства Брестської, Вітебської і Гомельської областей.

Триває сівбу ярого ріпаку - його посіяно поки що тільки 5%, а в цілому його посіви в нинішньому році займуть 27 тис. га, з урахуванням озимого - понад 400 тис. га, що дозволить в повному обсязі забезпечити потреби внутрішнього ринку в маслосеменах рапсу для харчової промисловості та направити частину на виробництво комбікормів.

Цукрові буряки посіяно на 72,2 тис. га, що складає 78,2% до плану. Першими її посів завершують сельхозорганізаціі Гродненській області, де вона вже займає 90% запланованої площі. Ведеться сівба кукурудзи, овочевих культур. За розрахунками фахівців Мінсільгосппроду, посів цукрового буряка буде завершено до 7 травня. Роботи необхідно прискорити, так як стоїть суха погода та грунт інтенсивно втрачає вологу.

Ведеться друге підживлення озимих зернових - ця робота проведена на 253 тис. га, що складає 19,5% до плану. Завершено підживлення озимого ріпаку.
Джерело:   БелТА
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове