Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Маркування продуктів з ГМО відкладено на 6 місяців

18 15:57:00.06.2009
Маркування продуктів з ГМО відкладено на 6 місяцівУкраїнські виробники просять Кабмін перенести введення обов'язкового маркування продуктів харчування, які містять генно-модифіковані організми. Це питання було піднято 17 червня на зустрічі представників підприємств харчопрому і прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Як повідомило "Дело", глава уряду погодилася піти на поступки виробникам. Найближчим часом в постанову Кабміну будуть внесені відповідні правки, і дата введення маркування буде перенесено з 1 липня 2009 р. на 1 січня 2010 р.

Причиною необхідності перенесення введення обов'язкового маркування є те, що виробники не встигають виконати в термін всі вимоги Кабміну (постанову було прийнято 13 травня). "Тільки для того, щоб замовити і забезпечити себе новими упаковка, треба як мінімум місяць. Я вже не кажу про перевірку партії в лабораторії", - сказала гендиректор виробника напівфабрикатів "Дригало" Людмила Дригало.

Крім того, виробники фізично не можуть провести перевірку своєї продукції - в Україні діє всього 4 молекулярно-генетичні лабораторії. За словами Л. Дригало, перевірку продукції в лабораторії треба робити мінімум 2 рази на місяць. "Спочатку перевіряємо серію сировини на вміст ГМО, а потім вже готову продукцію", - пояснює підприємець.

Начальник молекулярно-генетичної лабораторії Укрметртестстандарту Руслан Голубець зазначив, що процедура перевірки продукції на вміст ГМО займає мінімум 3 дні. За оцінками гравців ринку, для повного і своєчасного контролю продукції в країні повинно бути як мінімум 25 лабораторій. У більш виграшному положенні виявляються компанії, які працюють у Києві. Іншим доводиться їхати до столиці з інших областей. А це додаткові витрати.

Проведення аналізу на вміст ГМО в продукції в лабораторіях Укрметртестстандарту коштує в межах 350-800 грн. за один зразок. "У нас вартість перевірки однієї партії становить мінімум 700 грн. А компанія випускає 169 найменувань продукції. Уявіть, у скільки це обійдеться", - говорить Л. Дригало. Однак більша частина витрат на перевірку товару ляже на покупців. Продукція подорожчає мінімум на 5%. І це тільки початок, вважають експерти.

Відповідно до постанови уряду, будь-яке наявність ГМО і їх кількість в продукті обов'язково повинні були бути позначені на етикетках продовольчого товару вітчизняного виробництва словами "Містить ГМО".
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове