Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Лівійські інвестфонд веде переговори з ДАК "Хліб України" про створення СП

22 15:04:00.07.2009
Лівійські інвестфонд веде переговори з ДАК "Хліб України" про створення СПУряд знайшов спосіб поліпшити фінансове становище державного зернового оператора ДАК "Хліб України". Ця інформація стала відома з листа в.о. голови правління ДАК Олександра Полінского міністру аграрної політики Юрія Мельника.

"З огляду на тяжке фінансове становище компанії і те, що вона не в змозі самостійно відновити діяльність, просимо Кабмін прийняти рішення про організацію СП з Libyan Investment", - говориться в листі.

Перший етап переговорів з Лівійській компанією відбувся 22 червня. Україна направила пропозиції Libyan Investment і зараз очікує відповіді, повідомили в ДАК.

Керівництво компанії веде переговори з лівійські інвестфондом Libyan Investment Authority про створення СП, якому буде передано частину елеваторів ДАК. Якщо домовленість буде досягнута, "Хліб України" отримає вільний доступ на один з найбільших у світі зернових ринків.

У пропозиції ДАК "Хліб України" Лівійській стороні компанія повідомила про готовність передати до статутного фонду СП 21 елеватор загальною потужністю одноразового зберігання 735,2 тис.. тонн зерна.

За словами директора департаменту розвитку аграрного ринку Мінагрополітики Анатолій Разгон, мова йде про передачу елеваторів, що знаходяться в найгіршому стані - вони давно не модернізувати і розташовані на периферії. Активи пропонується виключити з переліку об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації. "Мінагрополітики та уряд підтримали це рішення", - відзначає чиновник. Лівійська сторона повинна внести в СП 2,128 млрд. грн., Які будуть спрямовані на модернізацію елеваторів і будівництво нових потужностей. В результаті потужності елеваторів повинні збільшитися до 2,06 млн. тонн, розповів голова правління "Хліба України" Іван Рішняк. Для порівняння, загальні потужності зернових елеваторів в Україні - близько 30 млн. тонн.

В ДАК "Хліб України" наполягають на тому, що контрольний пакет у СП повинен залишитися за українською компанією, а частка Libyan Investment не повинна перевищувати 49%. "Але Лівійська компанія наполягає на передачі їй не менше 50% в СП", - розповів директор виробничо-технічного департаменту "Хліба України" Василь Сахненко, який брав участь у переговорах.

За його словами, компанія також зацікавлена у вирощуванні зернових в Україні і планує орендувати для цього 100 тис.. га землі. ДАК "Хліб України" об'єднує 81 підприємство. Серед них елеватори одноразово потужністю зберігання 5 млн. тонн, у тому числі Одеський і Миколаївський портові елеватори. I квартал поточного року компанія закінчила зі збитками 4,5 млн. грн.

Створення СП має поліпшити фінансове становище "Хліба України", вважає О. розгін. До сих пір компанія не могла налагодити успішну роботу з-за великих боргів: 3,6 млрд. грн. перед Держрезерву, 250 млн. грн. - Перед великими зернотрейдерами (Alfred C. Toepfer International, Soufflet, HSH NordBank) і близько 80 млн. грн. - Перед НАК "Нафтогаз України".

Libyan Investment Authority - державний інвестиційний фонд, заснований урядом Лівії для управління нафтовим активами країни. Управляє фондом економічного і соціального розвитку Лівії.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове