Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Країни СНД планують укласти новий договір про зону вільної торгівлі

25 11:31:00.05.2009
Країни СНД планують укласти новий договір про зону вільної торгівліКраїни СНД починають спільну роботу з подолання впливу світової економічної кризи. Про це після засідання глав урядів СНД 22 травня в Астані (Казахстан) заявив журналістам голова робочої групи з розробки проекту Стратегії економічного розвитку Співдружності незалежних держав, заступник міністра економіки України Валерій Мунтіян.

За словами заступника міністра, відповідно до Плану заходів щодо реалізації першого етапу (2009-2011 рр.). Стратегії економічного розвитку СНД, затвердженого главами урядів 22 травня, планується проведення ряду структурних перетворень економік.

"Пріоритетними напрямками визначені сфера енергетики, АПК, транспорту та ряд інших галузей. Зокрема, реалізація плану в сфері енергетики спрямована на розробку нових джерел енергії та енергозберігаючих технологій; в сфері АПК - на забезпечення продовольчої безпеки. Транспортна сфера буде розвиватися, зокрема, через удосконалення міжнародних транспортних коридорів та створення сучасної транспортної інфраструктури. Значне місце в плані відведено заходам щодо забезпечення реального сектора економіки ", - повідомив під час доповіді на засіданні глав урядів СНД В. Мунтіян.

Голова робочої групи з розробки проекту Стратегії економічного розвитку СНД також повідомив, що планується розробити і укласти новий договір про зону вільної торгівлі.

"Реалізація першого етапу стратегії дозволить країнам Співдружності розширити ринок збуту, створити додаткові робочі місця, підвищити якість життя громадян", - підкреслив В. Мунтіян.

Для України також важливо, що вже під час реалізація першого етапу Стратегії передбачається прискорення соціально-економічного розвитку на основі завершення формування зони вільної торгівлі та її подальшого вдосконалення з нормами і правилами СОТ. Зараз ринок України з СНД складає 44,8% від загального обсягу по імпорту та 36% по експорту.

В. Мунтіян вважає, що Україні необхідно відстоювати інтереси в СНД у сфері зовнішньої торгівлі, міжнародного кредитування та інвестицій. "Необхідно зняти бар'єри по просуванню українських товарів та послуг на ринок СНД", - заявив він.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове