Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Країни ЄврАзЕС підготували концепцію продовольчої безпеки

19 00:00:00.05.2009
Країни Євразійського економічного співтовариства підготували концепцію продовольчої безпеки, повідомив керівник Аграрного центру ЄврАзЕС Володимир Тарасов на міжнародній конференції "Евразийское економічне співтовариство: проблема забезпечення продовольчої безпеки" 19 травня в Москві.

Країни ЄврАзЕС підготували концепцію продовольчої безпекиЗа його словами, документ розроблений фахівцями Росії, Таджикистану, Киргизії, Казахстану та Білорусі. Він пройшов попередню експертизу у всіх державах спільноти.

Необхідність підготовки концепції обумовлена тим, що, як зазначається в документі, "прийнятий країнами спільноти багаторічний пошук нової економічної стратегії розвитку своїх держав з опорою на розвиток відносин з країнами далекого зарубіжжя не приніс суттєвих результатів, внутрішні ринки перенасичені продовольством з країн далекого зарубіжжя".

Як повідомив В. Тарасов, частка імпорту з далекого зарубіжжя в імпорті продовольства в Білорусі складає 34%, Росії - 85%, Казахстані - 55%, Таджикистані - 38%, Киргизії - 37%. Темпи зростання виробництва сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства у державах-членах ЄврАзЕС в останні роки залишаються нижче темпів збільшення імпорту продовольчих товарів. Імпорт на 10-15% вже перевищує порогових величину продовольчої безпеки в країнах Співдружності.

Аналіз, проведений фахівцями при підготовці концепції, показав, що найбільший рівень продовольчої незалежності за основними групами продуктів харчування досягнуть в Білорусі. В цілому питома вага цієї республіки в товарообіг з країнами ЄврАзЕС складає 33% експорту і 18% імпорту готових харчових продуктів та сировини для їх виробництва.

До числа заходів, що сприяють забезпеченню продовольчої безпеки країн ЄврАзЕС, автори концепції, зокрема, включили проведення щорічного моніторингу стану забезпечення продовольчої безпеки, розробку спільних прогнозних продовольчих балансів, створення кон'юнктурної центру з аналізу та прогнозування продовольчої ситуації, поетапне створення і розвиток єдиної міждержавної товаропроводящей системи , вироблення єдиних вимог до системи ветеринарної та фітосанітарної безпеки.
Джерело:   Інтерфакс
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове