Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       
Головна       Новини       Події

Кабмін зобов'язав маркувати вітчизняні продукти з ГМО

13 00:00:00.05.2009
Кабмін зобов'язав маркувати вітчизняні продукти з ГМОКабінет міністрів України прийняв рішення по введенню обов'язкового маркування вмісту генетично модифікованих організмів при виробництві вітчизняних продуктів харчування.

Про прийняття такого рішення, яке набирає чинності з моменту публікації відповідної постанови, журналістам повідомив перший заступник міністра економіки Сергій Романюк.

«Ми (Мінекономіки) пропонували ввести маркування продовольчих товарів, в яких є ГМО більше 0,9% - так як це існує в Європейському Союзі, але за пропозицією міністра юстиції було прийнято рішення, щоб не встановлювати це рішенням Кабінету міністрів, а виходити з технічних можливостей лабораторій, які є сьогодні в Держспоживстандарті. Таким чином, будь-яке наявність ГМО в продукті обов'язково має бути зазначено на етикетках будь-якого продовольчого товару вітчизняного виробництва », - сказав Романюк.

Він також повідомив, що вартість маркування і послуг аналізу буде розрахована Держспоживстандартом. Він зазначив, що при аналізі для лабораторій прибуток передбачена не буде.

Відповідаючи на запитання, чи достатньо лабораторій для проведення аналізів на вміст ГМО, Романюк сказав: «Сьогодні у нас є такі лабораторії, я не можу сказати точну цифру, але такі лабораторії є».

На уточнююче питання, чи означає це, що після вступу в силу постанови про маркування нові партії товарів повинні бути відповідним чином промаркована, Романюк сказав: «Так, виробники будуть зобов'язані на етикетках позначати, є чи в продукті ГМО чи ні, і в якій кількості »

Довідка. Ведення маркування продукції, яка виробляється з використанням генетично модифікованої сировини, відкладається з кінця 2007 року, зокрема, із-за відсутності лабораторій для дослідження продукції.

У листопаді 2008 року в Україні був прийнятий державний стандарт, згідно з яким усі продукти харчування, що містять генетично модифіковані організми (ГМО), повинні маркуватися.

ГМО (генетично модифіковані організми) - це живі організми (тварини, рослини, бактерії і віруси), генотипи яких були штучно змінені за допомогою методів генної інженерії для надання їм деяких корисних властивостей. Наприклад, в рослини можна ввести гени, що відповідають за стійкість до шкідників, гербіцидів, несприятливих умов зростання. Або в геном тварин можна ввести модифікації, що дозволяють збільшити вміст корисних білків в молоці.

Генетична модифікація відрізняється цілеспрямованою зміною генотипу організму на відміну від випадкового, характерного для природного та штучного мутагенезу. Основним видом генетичної модифікації в даний час є використання трансгенів для створення трансгенних організмів.
Джерело:   obozrevatel.com
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове