Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Кабмін затвердив порядок здешевлення кредитів для АПК

05 00:00:00.03.2009
Кабмін затвердив порядок здешевлення кредитів для АПККабінет Міністрів України затвердив порядок використання в 2009-2013 рр.. бюджетних коштів, які спрямовуються на підтримку підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів.

Текст відповідної постанови (№ 153 від 26 лютого 2009 року) опубліковано на сайті уряду.

Порядок визначає механізм використання у 2009-2013 роках передбачених у державному бюджеті коштів, які спрямовуються на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими підприємствами агропромислового комплексу в банках коротко-, середньо-і довгостроковими кредитами, а також короткостроковими кредитами, залученими в кредитних спілках.

Короткостроковими є кредити, які залучені не більш ніж 12 місяців, середньостроковими - від 12 до 36 місяців, довгостроковими - від 36 до 60 календарних місяців.

Розмір компенсації за кредитами та напрямками використання залучених кредитів щорічно затверджує Кабмін з урахуванням обсягів бюджетних призначень, передбачених у держбюджеті, і пріоритетів розвитку агропромислового комплексу з надання Мінагрополітики. При цьому напрями використання залучених кредитів, по яких надається компенсація, можуть при необхідності доповнюватися.

Компенсація надається на конкурсній основі підприємствам АПК, які залучили коротко-, середньо-та довгострокові кредити в національній та іноземній валюті. При цьому компенсація за кредитами, залученими в іноземній валюті, надається лише у випадку наявності у позичальника зовнішньоекономічного договору на закупівлю техніки та обладнання іноземного виробництва, аналоги якого не виробляються в Україні, відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку, а також племінної худоби. У разі залучення кредитів в іноземній валюті сума компенсації визначається виходячи з офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком на дату нарахування плати за кредит.

Компенсація надається позичальникам щомісячно з урахуванням суми фактично сплачених процентів за відповідний період.

Компенсація за коротко-, середньо-і довгостроковими кредитами здійснюється з 1 січня по 31 грудня поточного року.
Джерело:  УНІАН
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове