Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Кабмін затвердив держпрограму розвитку внутрішнього ринку до 2012 року

07 11:49:00.08.2009
Кабмін затвердив держпрограму розвитку внутрішнього ринку до 2012 рокуКабінет міністрів України 5 серпня 2009 р. затвердив розроблену Міністерством економіки Державну цільову економічну програму розвитку внутрішнього ринку на період до 2012 р., яка передбачає комплекс заходів по підвищенню якості продукції. Про це повідомляється на офіційному сайті Мінекономіки.

Міністр економіки України Богдан Данилишин повідомив, що проект постанови розроблений на виконання розпорядження Кабінету міністрів України від 17.09.2008 № 1249-р "Про затвердження Концепції Державної цільової економічної програми розвитку внутрішнього ринку на період до 2012 р.". Метою проекту є підвищення ефективності функціонування внутрішнього ринку, збільшення частки конкурентоспроможної вітчизняної продукції, удосконалення механізму регулювання внутрішнього ринку в умовах інтеграції в світовий ринок, а також його наповнення високоякісними і безпечними товарами.

За словами Б. Данилишина, програма спрямована на створення інституційного середовища та сприятливих умов для забезпечення розвитку добросовісної конкуренції, поліпшення підприємницького клімату, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції та вдосконалення організаційно-економічних засад функціонування внутрішнього ринку. Заходами з розвитку добросовісної конкуренції є реалізація ефективної митно-тарифної політики, реформування податкової системи, приведення системи надання державної допомоги суб'єктам господарювання у відповідність з міжнародною практикою. Найбільшу увагу в розділі щодо розвитку добросовісної конкуренції приділено заходам щодо реформування системи технічного регулювання, захисту прав споживачів та якості і безпеки продукції.

Міністр відзначив, що підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції передбачається здійснювати шляхом активізації інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств, зокрема розробки законопроекту про загальнодержавної цільової економічної програми розвитку промисловості, концепція якої затверджена в 2008 р., та вдосконалення механізму регулювання ціноутворення у сфері природних монополій. Заходами щодо удосконалення організаційно-економічних принципів функціонування внутрішнього ринку є забезпечення відповідності обсягів попиту і пропозиції на внутрішньому ринку (посилення балансових методів у стратегічному плануванні) і створення мережі інформаційно-маркетингових центрів при оптових ринках сільськогосподарської продукції.

"У результаті виконання Програми передбачається привести законодавство України з питань розвитку внутрішнього ринку у відповідність із законодавством Європейського союзу, забезпечити стабільне функціонування товарних ринків та рівновагу попиту та пропозиції на них, запобігти реалізацію недоброякісної продукції, підвищити рівень правової відповідальності товаровиробників, постачальників та дистриб'юторів за якість товарів, які реалізуються на внутрішньому ринку ", - відзначив Б. Данилишин.

Крім того, в прес-релізі повідомляється, що Мінекономіки внесло на розгляд уряду проект постанови "Деякі питання здійснення науково-методологічної координації діяльності випробувальних лабораторій харчових продуктів, які містять ГМО".
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове