Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Кабмін ухвалив рішення про інтервенції цукру з Аграрного фонду

15 12:51:00.06.2009
Кабмін ухвалив рішення про інтервенції цукру з Аграрного фондуКабмін ухвалив рішення про інтервенції цукру з Аграрного фонду і держрезерву. Таке рішення ухвалене сьогодні на позачерговому засіданні Камбіна, повідомив журналістів міністр агрополітики Юрій Мельник, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, в даний час в Аграрному фонді знаходиться близько 40 тис. т цукру. "У разі потреби ми готові реалізувати весь цей обсяг", - сказав міністр.

Крім того, за рішенням уряду, на продовольчі інтервенції, покликані збільшити пропозицію і знизити ціну, буде спрямовано 10 тис. т цукру з держрезерву.

Згідно з рішенням уряду, цукор буде реалізовуватися безпосередньо в торговельні мережі, минаючи посередників - за ціною, яка складається з вартості закупівлі і плюс витрати на зберігання, а також торгова надбавка, не перевищує 15%.

Раніше генеральний директор Аграрного фонду Володимир Іванішін повідомляв, що цукор буде відпускатися в роздріб за ціною 3,5-3,72 грн / кг.

Відзначимо, Ю. Мельник 27 травня ц.р. заявляв, що дефіциту цукру в Україні не буде. Він також відзначив, що ціни на цукор в Україні також не будуть збільшуватися, цукор буде відпускатися за ціною 3,71 грн / кг підприємствам, на яких зберігається цукор, що входить в державний продрезерв.

Нагадаємо, в середині травня Кабмін доручив підприємствам торгівлі розпочати продаж цукру з Держкомрезерву за середньозваженою ціною закупівлі на 1 травня поточного року - за даними консалтингового агентства AAA, 4,25-4,3 грн / кг. За допомогою цих заходів уряд має намір не допустити підвищення цін на цукор. За даними асоціації "Укрцукор", з початку року оптова ціна на цукор підвищилася з 3,1-3,2 тис. грн / т до 4-4,3 тис. грн / т.

Раніше Мінагрополітики пропонувало встановити в 2009-2010 МР мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк у розмірі 2666,67 грн / т і 183,33 грн / т відповідно (без ПДВ). При цьому Мінагрополітики пропонувало встановити квоту А для поставки цукру на внутрішній ринок України в обсязі 1,984 млн т. За розрахунками відомства, це дозволить забезпечити фонд споживання цукру населенням з 1 вересня 2009 до 1 вересня 2010 р. у розмірі 1,83 млн т, виходячи з показника середньорічного споживання 40 кг на душу населення.
Джерело:   РБК-Україна
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове