Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Ю. Тимошенко: сільгоспвиробництво в Україні в I кв. 2009 р. зросло на 1,7%

10 00:00:00.04.2009
"Це говорить про те, що аграрний сектор продовжує тримати позиції. Це єдина галузь, яка продовжує залишатися на плаву, незважаючи на фінансову кризу", - сказала вона.

Прем'єр також відзначила, що однією з основних проблем аграрного сектора є неможливість отримання та пролонгації кредитів. "Це реальність фінансової кризи, тому, на жаль, нам вдалося пролонгувати тільки 30% кредитів", - сказала прем'єр.

Уряд планує повернути у квітні зернотрейдерам ПДВ через Аграрний фонд у розмірі 1-1,5 млрд грн, повідомила Ю. Тимошенко. Раніше уряд затвердив порядок відшкодування ПДВ зернотрейдерам, згідно з яким вони отримали можливість на суму заборгованості з ПДВ, що виникає при експорті зерна, закупити зерно в Аграрному фонді.

Що стосується тваринницької галузі в Україні, то вона недоотримує фінансування у розмірі 16,9 млрд грн, сказала прем'єр-міністр, додавши, що закупівельна ціна на свинину складає в середньому по Україні 17 грн / кг, а роздрібна ціна в торговельній мережі - в середньому 39 грн / кг.

За словами Ю. Тимошенко, створення сельхозкооператівов буде основним пріоритетом діяльності уряду у 2009 р. в АПК. При цьому пріоритетом номер один є створення кооперативів у сфері молочного та м'ясного тваринництва, а також виробництва зерна.

Відзначимо, раніше прем'єр-міністр заявляла, що для успішного проведення в 2009 р. весняно-польових робіт необхідно 6 млрд грн. За її словами, близько 3 млрд грн розраховують отримати від експорту зернових, а з-за дій Нацбанку і комерційних банків аграрний сектор фактично недоотримав 2,3 млрд грн.

"Повинні були бути пролонгований кредити для аграрного сектору на суму 3 млрд 852 млн грн, всього пролонговано кредитів на суму 1 млрд 489 млн грн", - повідомила вона.

У свою чергу Президент України Віктор Ющенко раніше відзначив, що аграрна реформа в державі не проводиться. За його словами, в аграрній сфері відсутні ринкові механізми, і галузь сільського господарства знаходиться в ручному управлінні. "Ми не маємо внутрішнього ринку", - сказав він.

Нагадаємо, загальне виробництво продукції сільського господарства у всіх категоріях господарств за січень 2009 р. порівняно з січнем 2008 р. зросла на 0,5%, в т.ч. на сільськогосподарських підприємствах - на 7,6%, у господарствах населення - скоротилося на 4,3%.

Загальний обсяг реалізованої аграрними підприємствами власної виробленої продукції за січень 2009 р. порівняно з січнем 2008 р. збільшився на 42%, в т.ч. продукції рослинництва - у 2,7 рази більше, продукції тваринництва - на 0,5%.
Джерело:  РБК Україна
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове