Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Якість українського молока поки не відповідає європейським вимогам

06 14:22:00.08.2009
Якість українського молока поки не відповідає європейським вимогамФахівці генерального директорату Єврокомісії з охорони здоров'я та захисту прав споживачів мають претензії до якості українського молока. Це може поставити хрест на прагненні українських виробників вийти на європейський ринок. Виправити ситуацію найближчим часом, швидше за все, не вдасться. Про це 5 серпня т. р. повідомив голова Держкомітету ветмедицини П. Вербицький.

За його словами, інспектори генерального директорату Єврокомісії з охорони здоров'я та захисту прав споживачів Євросоюзу (SANCO) повторно проінспектують українських молокопереробників, що бажають поставляти продукцію на ринок Євросоюзу. Вони перевірять, чи були усунені зауваження, зроблені ними після інспекції в червні 2008 р.

Нагадаємо, влітку минулого року інспектори SANCO відвідали чотири підприємства - Канівський маслосирозавод (входить до корпорації "Клуб сиру"), Роменський і Менський сирзавод та Недригайловскій цех (входять в компанію "Мілкіленд").

Варто відзначити, що українські підприємства використовують молоко з бактеріальним осеменінням вище допустимих в ЄС норм. "Деякі виробники молочної сировини, щоб зберегти його (від скисання), додають антибіотик хлорамфенікол (левоміцетін), що заборонено і українським законодавством", - розповів пан Вербицький.

Як відзначають експерти, учасники ринку зацікавлені в поставках молочної продукції в Євросоюз, так як це один з найбільш містких у світі ринків після США.

"Ринок зручний і з точки зору логістики - у США продукція доставляється два місяці в контейнерах з охолодженням, а процес доставки в Європу може зайняти два-три дні", - повідомляє директор компанії "Мілкіленд" В. Реков.

У свою чергу, усунути зауваження інспекторів SANCO буде непросто. Для цього Мінагрополітики розробило технічний регламент, яким передбачається дозволити використовувати на підприємствах тільки молоко з бактеріальним заплідненням, допустимим в ЄС. Однак, таким вимогам відповідає лише молоко, одержуване в господарствах сільгоспвиробників - а це не більше 30% його обсягу. Ще 70% молока підприємства закуповують у господарствах населення, де відсутня холодильне обладнання.

"Швидше за все, найближчим часом відповідні європейські стандарти молока в Україні затверджені не будуть, так як в цьому випадку буде відтятий від використання великий обсяг тваринницької продукції", - говорить пан Вербицький.

Остаточний список підприємств, які проінспектує SANCO у вересні 2009 р., буде затверджений на наступному тижні. "Швидше за все, це буде 8-10 підприємств, у тому числі Білоцерківський молочний комбінат," Гадячсир "," Дубномолоко "", "Менський сир".

У той же час, деякі експерти відзначають, що Уряди європейських країн не зацікавлені в імпорті молочних продуктів, оскільки в Європі простежується надмірне виробництво молока.
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове