Зробити стартовою   Контакти   Карта сайта
Агробізнес - український агропортал
       

Імпорт вершкового масла в Україну збільшився в 103 рази, проблеми на молочному ринку загострюються

20 00:00:00.05.2009
Імпорт вершкового масла в Україну збільшився в 103 рази, проблеми на молочному ринку загострюютьсяЯк повідомив керівник проектів Української аграрної конфедерації Олександр Ярославський, в Україні, як і в Європі, загострюються проблеми цінового характеру на молочному ринку, зумовлені падінням попиту. Світові ціни на окремі молочні продукти впали до історичного рівня, і прогнозується подальше їхнє падіння на 10-15%. Цінова динаміка на олію виглядає наступним чином: у жовтні 2007 р. - 3,3 тис. євро / т, в квітні 2008 р. - 2,7 тис. євро / т, в квітні 2009 р. - 2,2 тис. євро / т.

За даними УАК, у І кварталі 2009 р. в Україну було імпортовано 6,9 тис. тонн олії та жирів, що більше показника відповідного періоду минулого року в 103 рази. В результаті частка імпорту в загальному обсязі пропозиції олії на внутрішньому ринку збільшилася з 0,5% у 2008 р. до 40% в поточному.

А. Ярославський відзначив, що якщо така тенденція буде зберігатися, то Україну кину імпортним маслом, і вітчизняним виробникам, у кращому випадку, залишиться лише пакувати імпортну продукцію.

Середній рівень ціни імпортованого в Україну олії та жирів у березні 2009 р. становив $ 2,8 тис. за тонну, що складає лише 37% від рівня березня 2008 р. ($ 7,5 тис. за тонну).

Як і прогнозували експерти УАК, відзначив А. Ярославський, відбулося значне скорочення обсягів поставок молока на переробні підприємства. Так, за І квартал 2009 р. обсяги поставок сирого молока знизилися на 21% у порівнянні з минулорічним показником. В частности, по сільськогосподарським підприємствам цей показник збільшився на 9%, а по господарствам населення та іншим господарським структурам - зменшився відповідно на 35 і 34%.

"Логічно припустити, що значно зросли обсяги реалізації молока на ринках і в місцях концентрації населення", - відзначив експерт.

Багаті європейські країни, говорить А. Ярославський, в кризовий період підтримують власних виробників, у тому числі виробників молочної продукції шляхом експортних дотацій і товарних інтервенцій для підтримки рівня цін і надання виробникам молока та молочних продуктів можливості подальшої роботи. Одночасно уряди цих країн беруть цивілізовані заходи щодо обмеження імпорту цієї продукції.

В Росії також розглядається можливість проведення державних товарних інтервенцій та підвищення імпортних ставок на молочну продукцію.

Україна у зв'язку з членством у СОТ відмовилася від впровадження експортних дотацій, і підвищити імпортне мито для неї буде проблематично. Рівень державної підтримки, з огляду на обмеження коштів державного бюджету, значно обмежений.

Вітчизняні виробники сирого молока та молокопереробні підприємства залишилися один на один з проблемами світового масштабу. Вітчизняний молочний ринок в повному обсязі відчуває негативні наслідки кризи, причому як зовнішнього, так і внутрішнього.

Крім того, уряд планує відновити практику адміністративного втручання у функціонування продовольчого ринку шляхом надання повноважень місцевим органам влади щодо обмеження рентабельності і торгових надбавок, що негативно вплине на ефективність роботи підприємств аграрного сектора, в тому числі молокопереробної промисловості.
Джерело:   АПК-Інформ
РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА


© 2008 ПП «Гарант Агро». Усі права захищено.
Портал Агробізнес не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
При повному або частковому копіюванні матеріалів сайта, посилання на Agrobiznes.com.ua обов`язкове